reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Flip

Samsung Galaxy Z Flip nasıl bu kadar düşük fiyata satılacak?

Dikey katlanabilir telefon Samsung Galaxy Z Flip, çıktığı zaman pazarın en uygun katlanabilir modeli olacak. Peki bu nasıl sağlanacak?

Samsung Galaxy Z Flip hep söylediğimiz gibi 11 Şubat 2020 tarihinde Samsung Galaxy S20 ailesiyle beraber tanıtılacak. Bu modelin en önemli detayı ise kesinlikle fiyatı olacak. Yeni Motorola Razr gibi dikey katlanabilir yapıda gelen katlanabilir telefon, kaynakların söylediği kadarıyla 850 dolardan ya da 1.000 dolardan satışa çıkacak. 850 dolar ya da daha olası denilen 1.000 dolarlık fiyat etiketleri, mevcut katlanabilir telefon fiyatlarının yanında gerçekten çok düşük bir seviyede yer alıyor. Örneğin Samsung Galaxy Fold 2 bin dolar seviyesinde, Huawei Mate X 2.600 dolar seviyesinde, 2020 Motorola Razr ise 1.500 dolar seviyesinde satılıyor. Bu yüzden beklenen olası fiyatıyla katlanabilir tarafta bütçe dostu bir seçenek oluşturacak Galaxy Z Flip, bunu nasıl sağlayacak dersiniz? Ortaya çıktığı kadarıyla 2019’dan kalma donanımlar ile. Çünkü telefon gelen bilgilere göre gücünü iki model eski Snapdragon 855 işlemciden alıyor. Ayrıca katlanabilir cihazın 3.000 mAh seviyesinde ufak bir pile (Gövde yapısı daha fazlasına pek izin vermiyor) sahip olacağı ve kutusundan 15W gibi düşük bir şarj cihazıyla çıkacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ön kamerasının 10 megapiksel seviyesinde olduğu aktarılan Samsung Galaxy Z Flip, RAM ve depolama konusunda da düşük seviyede olacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Flip için başka neler biliyoruz?

Modelin en çok dikkat çeken detayı kesinlikle Ekranı üstünde plastik değil insan saçı kadar ince esnek cam kullanacak olması. Bu sayede telefon Galaxy Fold’dan çok ama çok daha premium hissettirecek ve uzun ömürlü olacak. Firmanın 2020’de büyük satış rakamlarına ulaşmasını beklediğimiz telefon, dediğimiz gibi fiyatıyla katlanabilir telefonları kitleye yayacak.

İlginizi Çekebilir

Wear OS’lu en yeni akıllı saat modeli