reklamı kapat

POPÜLER

akıllı saat suunto 7

Gelişmiş özelliklere sahip Wear OS’lu akıllı saat: Suunto 7 [Video]

CES 2020’de tanıtılan akıllı saat modelleri arasına yerleşen Suunto 7, firmanın ilk akıllı modeli olarak dikkatleri üzerine çekmeyi biliyor.

CES 2020 fuarı, akıllı giyilebilir ürünler açısından patlamanın olduğu bir etkinlik olmadı. Firmaların esas giyilebilir ürünlerini MWC 2020’ye sakladığı düşünülüyor. Ancak yine de bazı modeller geldi. İşte bunlardan birisi olan Suunto 7, gelişmiş bir akıllı saat olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Google’ın Wear OS işletim sistemi üstüne kurulan saat, görebileceğiniz üzere yuvarlak bir tasarıma sahip. Daha çok aktif kullanıcılara özel tasarlanan akıllı saat, suya dayanıklı ve 70’ten fazla alanda detaylı aktivite takibi yapabiliyor. Firmanın özel uygulamasıyla özelleştirilebilen saat, çevrimdışı çalışan bir haritalar ile geliyor. Bu haritalar araziye çıkanlar içi kullanışlı dururken, modelde GPS ile nabız sensörü de aktif olarak sunuluyor. 1.000 nit ekranı 1,39 inç boyutta ve 454 x 454 piksel çözünürlükte olan saat, gücünü birçok benzeri gibi Snapdragon Wear 3100 işlemciden alıyor. NFC’si de bulunan saat, söylendiği kadarıyla GPS açıkken 12 saat, kapalıyken 2 gün kadar pil ömrü sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Suunto 7 büyük yenilikler getirmeye bir akıllı saat modeli

Peki bu saatin fiyatı ne kadar? Açıklanan fiyat 479 dolar seviyesinde yer alıyor. Birçok farklı renk seçenekleriyle hazırlanan ve kayışları değiştirilebilen model, dediğimiz gibi yenilikçi değil ancak sağlam bir seçenek konumunda.