reklamı kapat

POPÜLER

iPhone SE 2 / iPhone 9

iPhone SE 2 / iPhone 9 ortaya çıktı; işte tasarımı [Video]

Teknoloji devi Apple’ın üzerinde uzun süredir çalıştığı iPhone SE 2 ya da olası adıyla iPhone 9 için ilk tasarım ortaya çıktı.

OnLeaks yine yaptı ve 2020 ilk çeyrek içerisinde geleceği aktarılan iPhone 9 / iPhone SE 2 modelini görücüye çıkardı. Resmi CAD dosyalarından hazırlanan tasarım gerçekten ilginç görünüyor. Modelde iPhone X benzeri bir kasa ile iPhone 8 benzeri geniş çerçeveler bir araya geliyor. Bünyesinde Touch ID parmak izi sensörü olan yani yüz tanıma taşımayan telefon, arkasında tek bir kamera barındırıyor. Burada iPhone 11’lerdeki ana geniş açı kameranın yer alacağı tahmin edilirken, 3,5 mm kulaklık girişi olmayan modelin arkası camdan üretilecek deniyor. Bu sayede telefonda kablosuz şarj özelliği aktif olarak yer alıyor deniyor. Bu arada Apple’ın 2020’nin sonunda bir tane daha iPhone 9 / iPhone SE 2 çıkaracağı yönünde bilgiler de geliyor. Ancak bu konuda halen netlik kazanmış durumda değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone SE 2 / iPhone 9 hakkında şimdiye kadar çıkan teknik detaylar şöyle:

Telefonun gücünü A13 Bionic işlemciden alacağı biliniyor. 3 GB RAM taşıyacağı söylenen 4,7 inç LCD ekranlı telefon, 399 dolardan raflardaki yerini alacak deniyor. Bu açıdan Apple’ın en uygun fiyatlı yeni iPhone’u ve pazarın en ucuz amiral gemilerinden birisi olacak telefon, 3D Touch olmadan yolda bulunuyor. Uzay grisi, gümüş ve kırmızı olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip olacak denilen cihaz, sızan kısıtlı bilgilere göre sadece 64 GB ve 128 GB depolama seçenekleriyle alınabilecek.