reklamı kapat

POPÜLER

Withings ScanWatch akıllı saat

Sağlık odaklı şık akıllı saat: Withings ScanWatch

CES 2020’de elbette giyilebilir ürünler de tanıtılıyor. Bunların dikkatimizi çeken ilk modellerinden birisi ise Withings ScanWatch akıllı saat oldu.

CES 2020’nin klasik ancak akıllı özelliklere sahip ilk ürünü Withings ScanWatch, gerçekten oldukça şık görünüyor. Dijital ile analog yapıyı bir araya getiren saat, üstünde ufak bir yuvarlak PMOLED ekran barındırıyor. Bu ekran sayesinde 30 günlük pil ömrü sunan ve bu ekranda bildirimleri gösterebilen akıllı saat, özellikle “sağlık tarama” imkanlarıyla öne çıkıyor. Bu model iki önemli sağlık özelliğini bir arada sunuyor olmasıyla fark yaratıyor ve atriyal fibrilasyon ile uyku apnesi sorunlarını tespit edebiliyor. Yaptığı taramalar ile hayatınızda “hayati” bir rol üstlenebilen Withings ScanWatch, bunun yaparken tasarımı bozmayarak dikkatleri üzerine çekmeyi biliyor. Firmanın Steel HR modeli üstüne kurduğu akıllı saat modeli, elbette standart nabız ölçümü de gerçekleştirebiliyor ve SpO2 sensörüyle uykuda oksijen seviyesini ölçebiliyor. Su geçirmez bir gövdesi bulunan model, genel olarak uyku takibi yapabiliyor ve titreşimli alarm desteğiyle de sevindiriyor. Tüm verilerini akıllı telefon uygulamasında gösterebilen Withings ScanWatch, aynı zamanda bu uygulamadan özelleştirilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Withings ScanWatch akıllı saat hemen satışa çıkmayacak

Çünkü modelin önce FDA yani ABD Gıda ve İlaç Dairesi‘nden onay alması gerekiyor. Modelin açıklanan satış fiyatı 38 mm gövde için 250 dolar, 42 mm gövde içinse 299 dolar seviyesinde yer alıyor. Modelin FDA’ya bağlı olarak ikinci çeyrekte çıkacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Xiaomi’nin yeni akıllı saati