reklamı kapat

POPÜLER

Withings BeamO
Withings BeamO

Withings dördü bir arada sağlık cihazıyla çok dikkat çekti

 - Güncelleme: 08 Ocak 2024 09:30

Withings, CES 2024 kapsamında termometre, nabız oksimetresi, EKG ve stetoskopu birleştiren BeamO ile dikkat çekti.

Sağlık tarafına büyük yatırımları bulunan Withings, CES 2024’ü de es geçmedi. Resmi olarak tanıttığı BeamO ile sağlık tarafına ilginç bir seçenek daha ekleyen şirket, henüz FDA onayı alınmayan bu kompakt ürünle termometre, nabız oksimetresi, EKG ve stetoskopu bir araya getiriyor, bu sayede ürünle beraber kolaylıkla ateş ölçülebiliyor, elektrokardiyogram çekilebiliyor, kandaki oksijen seviyesine bakılabiliyor veya kalp ya da akciğer sağlığını izlemek için stetoskop temelinde dinleme elde edilebiliyor. Topladığı verileri sürpriz olmayacağı üzere depolayan ve akıllı telefon uygulamasına gönderebilen model, stetoskop kaydını uygulamaya aktarmadan önce dinlemek adına bir USB-C – kulaklık adaptörü ile geliyor. Bu kadar önemli detayı böyle ufak bir cihazda bir araya getirebilmesi gerçekten takdir toplayan Withings, kişisel sağlık konusunda fark yaratacak BeamO cihazını FDA onayından sonra 250 dolara satışa sunacağını açıklıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Withings, CES 2023 kapsamında ise idrar analizi yapan akıllı tuvalet cihazı ile dikkat çekmeyi başarmıştı. Hatırlamak adına U-Scan isimli ürün, direkt olarak tuvalet içerisine takılması için geliştirilen bir cihazdı. Kablosuz akıllı telefon bağlantı desteği bulunan model, sıcaklık üzerinden tuvalet suyu ile idrar arasındaki farkı algılayabiliyor ve üzerine yapılan idrarı analiz ederek farklı sağlık verilerine bakan değiştirilebilir kartuşlar taşıyor. İdrarın yapılma şeklinden kime ait olduğunu algılayabilen U-Scan, Nutri Balance ve Cycle Sync gibi kartuşlara sahipti.

Bu kartuşlardan Cycle Sync, hormonal tespit ve pH seviyelerine dayalı olarak kadınlar için adet döngüsü tahminleri ile yumurtlama penceresi gösteriyor. Bu kartuş ayrıca su dengesi değerlendirmesi ve protein-sebze dengesi analizi de yapıyor. Nutri Balance ise pH, C vitamini ve keton seviyelerinin analizini sunuyor. Burada da protein-sebze dengesi ile sıvı alımı analizleri gerçekleştiriliyor ve kişilere tavsiyelerin de olduğu detaylı bilgiler veriliyor.

Withings BeamO yanında bu da ilginizi çekebilir: Franky Zapata’dan yeni hava aracı

İLGİLİ HABERLER