reklamı kapat

POPÜLER

sunto
Suunto Kailash

Ekstrem sporculara özel GPS odaklı akıllı saat: Suunto Kailash

Finlandiyalı saat üreticisi Suunto, yeni saati Suunto Kailash’ı görücüye çıkardı. Suunto World Koleksiyonunun ilk saati olan Suunto Kailash, adını Tibet’te bulunan ve daha önce hiç tırmanılmaması nedeniyle maceraperestler için efsane olan 6.147 metre yüksekliğindeki kutsal Kailash Dağı’ndan alıyor. National Geographic tarafından 2014’te yılın maceraperesti seçilen İspanyol dağcı Kilian Jornet, Kailash Dağı’na tırmanmanın şu anda yasak olduğunu ve bu dağın her dağcının ilham aldığı bir dağ olduğunu belirtiyor.

Beyaz, siyah, bakır ve gri olmak üzere dört farklı renk seçeneğine sahip olan Suunto World Koleksiyonu, insanların yüzde 20’sinde bulunan, macera ve keşif geni olarak adlandırılan 7R sloganıyla kullanıcılarla buluşuyor. Mecaracı gene sahip insanların saati olmaya aday Kailash, 100 metre su geçirmezlik özelliğine sahip ve  yaklaşık 70 gram ağırlığında. Sık seyahat edenler için entegre GPS ve Glonass teknolojilerini bünyesinde barındıran saatte 7R Logbook ve Adventure TimelineTM olarak adlandırılan özellikler bulunuyor. Yol tarifi yapmaya olanak sağlayan saat, GPS aracılığıyla otomatik zaman ve lokasyon ayarı yapabiliyor. Tüm seyahatleri kaydedebilen saat 7R Logbook özelliği ile kaç ülke, kaç şehir gezdiğinizi ve yolculuk yaptığınız mesafeyi gösterebiliyor. Tüm bu bilgilere saatin 7R düğmesine basarak ulaşmak mümkün.

Titanyum ve safir cam malzemelerinin tercih edildiği saatin Adventure TimelineTM özelliği ise  gün doğumu / gün batımı, irtifa, günlük adım sayısı gibi istenilen bilgileri saatin üzerinde aynı anda görüntülemeye yardımcı oluyor. iPhone 7R uygulaması ile eşleştirildiğinde, telefona gelen arama ve mesajları da gösteren Suunto Kailash, 900 euro fiyatla Türkiye’de satışa sunulmuş durumda.