reklamı kapat

POPÜLER

Matrix PowerWatch 2 akıllı saat

Şarj etmenize gerek olmayan akıllı saat: Matrix PowerWatch 2 [Video]

CES 2019 fuarının yoğun gündemine dahil olan yeni akıllı saat modeli Matrix PowerWatch 2, şarj etmenize gerek olmayan yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Peki saat bunu nasıl sağlıyor?

Matrix Industries firması tarafından 2016’dan beri geliştirilen akıllı saat PowerWatch X, hatırlarsınız gücünü vücudunuzdan alıyordu. Özel bir termoelektrik enerji dönüştürücü kullanan akıllı saat, bu sayede vücudunuzun ürettiği ısıdan enerji üretebiliyordu. Siz aktif olduğunuz zaman o da kendisini şarj edebilen ürün, tanıtıldığı çok dikkat çekmişti. İşte aynı firmadan bu sefer Matrix PowerWatch 2 akıllı saat modeli geldi. İlk model gibi vücut ısısını aktif olarak kullanabilen saat, buna ek olarak bir de güneş paneli taşıyor. Yani hem vücut ısısından hem de güneşten enerji üreten ürün, tahmin edebileceğiniz üzere dış mekan kullanımına uygun tasarlanmış. Bünyesinde renkli bir ekran yer alan saat, hem iOS hem de Android telefonlarla bağlantı kurabiliyor. Aktivite takibi ve nabız ölçümü yapabilen ürün, GPS desteğiyle nokta atışını konum belirleme gerçekleştirebiliyor deniyor.

Matrix PowerWatch 2 akıllı saat
Matrix PowerWatch 2 akıllı saat
Matrix PowerWatch 2 akıllı saat
Matrix PowerWatch 2 akıllı saat
Matrix PowerWatch 2 akıllı saat
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Matrix PowerWatch 2 akıllı saat çok ilginç bir model

Firmanın kesinlikle kablo ile şarj istemiyor şeklinde oldukça iddialı tanıttığı saat, şu an bağış platformu Indiegogo üzerinde destek varıyor. 100 bin dolarlık hedefin 73 bin dolarlık kısmını toplayan saat, yapılacak en az 199 bağış ile haziran ayında elde edilebiliyor.