reklamı kapat

POPÜLER

Matrix PowerWatch X

Gücünü vücudunuzdan alan akıllı saat: PowerWatch X

Bazı saat modelleri diğerlerinden ayrılmayı iyi biliyor. İşte bunlardan bir tanesi olan Matrix PowerWatch X, gücünü vücudunuzdan alıyor.

Matrix Industries firması tarafından 2016’dan beri geliştirilen akıllı saat, PowerWatch X ile bu alanda gelinen son noktayı oluşturuyor. Söylendiği kadarıyla özel bir termoelektrik enerji dönüştürücü kullanan akıllı saat, bu sayede vücudunuzun ürettiği ısıdan enerji üretebiliyor. Yani siz aktif olduğunuz zaman o da  kendisini şarj edebilen ürün, bu açıdan farklı olmayı biliyor. Ürünün diğer özellikleri ise standart bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bluetooth üzerinden akıllı telefonlara bağlanarak bildirimleri üzerine alabilen PowerWatch X, her türlü aktivite takibinde de bulunabiliyor. 200 metre derinliğe kadar indirilebilen şık tasarımlı saat, ilk sürümüne göre çok daha yetenekli hale gelmiş görünüyor.

Matrix PowerWatch X

Matrix Industries, PowerWatch X akıllı saatlerin en büyük sorunun çözüyor mu?

Biliyorsunuz günümüzdeki birçok akıllı saat hemen her gün şarj istiyor. Bunu vücut ısınızdan enerjisini alarak çözen saat, fark edebileceğiniz üzere diğer akıllı saatler kadar yetenekli değil. Yani bir çözüm sunan ancak bu gelinen nokta için yeterli olmayan ürün, 250 dolar yurt dışı fiyat etiketiyle 2018’in ilk çeyreğinde raflara çıkıyor. Oldukça ilginç görünen ürün bakalım söyledikleriniz gerçek anlamda pratiğe dökebilecek mi?

İlgili Video