reklamı kapat

POPÜLER

Joker

Joker filmindeki meşhur dans sahnesi nasıl ortaya çıktı?

Joker geçtiğimiz senenin en çok konuşulan filmlerinden biri oldu. 11 dalda Oscar adaylığı elde ederek başarılarının devam edeceğini müjdeledi. Peki filmin en meşhur sahnelerinden biri nasıl ortaya çıktı?

Advertisement

Joker filminin çok konuşulan sahnelerinden biri Joaquin Phoenix’in erkekler tuvaletinde dans ettiği sahneydi. Sahnenin aslında senaryoda yer almadığını ve doğaçlama bir şekilde geliştiğini zaten biliyorduk. Todd Phillips, Joaquin Phoenix’le birlikte bu sahneyi farklı bir şekilde ele almak istediklerini ve farklı bir sahne bulmak için kafa kafaya verdiklerini açıklamıştı. Ardından film için hazırlanan müziklerden biri eşliğinde Joaquin Phoenix’in dans ettiğini ve ortaya bu sahnenin çıktığını ifade etmişti. Oscar Ödülleri’nde en iyi erkek oyuncu kategorisinde adaylık kazanan Joaquin Phoenix sonunda bu sahneyle ilgili sessizliğini bozdu. Dans anlarının nasıl ortaya çıktığını anlattı.

Joker ve dans ettiği anlar

“Karakterin bu noktada bir şeyleri geride bıraktığını hissettim. Bunu farklı bir şekilde yansıtmak için fırsatımız vardı. Ancak bunu nasıl yapabileceğimize dair herhangi bir fikrim yoktu. Sonra bunun bir hareket olduğunu, fiziksel bir dönüşüm içerdiğini düşündüm. Bu bir metamorfoz gibiydi.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Joker karakterinin geçirdiği metamorfoz erkekler tuvaletindeki dans sahnesiyle izleyicilere yansıtıldı. Kimileri bu tercihi biraz garip bulsa da, sahne seyirciler tarafından oldukça iyi bir şekilde karşılandı. Sonrasında herkesin çok konuştuğu bir sahneye dönüştü. Filmin en efsanevi anları arasına girmeyi başardı.

İlginizi çekebilir

Joker’in son fragmanı