reklamı kapat

POPÜLER

joker

Bradley Cooper’ın uzun süre gizli kalan Joker desteği

Oyunculuğuyla dikkat çeken Bradley Cooper’ın Joker filminin kurgu aşamasında ekibe büyük destek sağladığı ortaya çıktı. Onun bu gizli kalan desteği sonunda netlik kazanmış oldu.

Bizler Bradley Cooper‘ı Hollywood’un en başarılı oyuncularından biri olmasıyla tanıyoruz. Yer aldığı dikkat çekici yapımlarla adından söz ettiriyor. Ancak kendisi aynı zamanda rol almadığı pek çok filmin yapımcılığını üstleniyor. Bunlardan biri de Warner Bros. stüdyolarının beyaz perdeye taşıdığı Joker filmi oldu. Başrolünü Joaquin Phoenix’in üstlendiği bu filmin elde ettiği başarı beklentilerin çok üstüne çıktı. Önce Venedik Film Festivali‘nden gelen en iyi film ödülü, ardından gişede 1 milyar dolar sınırını aşması, son olarak da Joaquin Phoenix‘in en iyi erkek oyuncu ödülünü kazanması… Üstüne filmin Oscar Ödülleri’nde toplamda 11 adaylık birden elde etmesi inanılmaz başarılı bir çizgi roman uyarlaması görmemizi sağlamış oldu. Filmin yapımcılarından Bradley Cooper’ın filmin kurgu sürecine ciddi katkı sağladığı tüm bu gelişmelerden sonra açıklandı. Joker’in ekibinden Jeff Groth bu katkıyı şöyle anlattı:

Joker filminin kamera arkası

“Bu filmi kendimize olabildiğince yakın tuttuk. Ara ara bazı kişilere ve başarılı filmcilere seyrettirdik. Bradley Cooper birkaç defa sırf kurguyu görmek için geldi. Zaten filmin yapımcılarından biriydi. Bizle birlikte oturup birkaç defa filmi seyretti. Takıldığımız bir nokta olduğunda onu arayıp gelmesini rica ediyorduk.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Görünen o ki Joker filminin başarısı kamera arkasında yapıma destek veren yetenekli pek çok kişi olmasına dayanıyor. Umuyoruz Warner Bros. bu taktiği diğer DC uyarlamalarında da sürdürür.

İlginizi çekebilir

Joker’in son fragmanı