reklamı kapat

POPÜLER

AirPods-Pro

AirPods’tan teknoloji devlerine büyük gözdağı

Kevin Rooke isimli bir teknoloji tutkunu Apple‘ın tamamen kablosuz kulaklığı AirPods ile ilgili dikkat çekici bir bilgiyi paylaştı.

Advertisement

Kevin Rooke, Apple’ın 2017 yılında 15 milyon birim AirPods sattığını ve bu cihazların her birinin 150 dolar olduğunu söylüyor. Apple’ın AirPods satışından  2,25 milyar dolar gelir elde ettiğini belirten Rooke, 2018 yılında ise kulaklık satışının 35 milyar dolar olduğunu söyledi. Rooke, 2018 yılında şirketin 5,25 milyar dolar gelir ettiğini ifade etti.  Apple’ın geçtiğimiz yıl ise tahminen 60 milyon kulaklık sattığı söyleniyor. İkinci nesil AirPods ve AirPods Pro‘nun piyasaya çıkmasıyla şirketin 12 milyar dolara yakın bir gelir elde ettiği ifade ediliyor. Kulaklık satışlarının her yıl artması ise dikkat çekici bir sonucu ortaya koyuyor.  Satış rakamlarına bakıldığında kulaklık, bir çok önemli teknoloji şirketini geride bırakıyor. NVIDIA, AMD, Spotify, Twitter ve Spotify gibi şirketleri geride bırakan kulaklık önümüzdeki dönemde Uber’i geride bırakabilir.

AirPods

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AirPods Pro ne gibi bir deneyim sunuyor?

Mevcut AirPods’tan farklı olarak kulak içi formunda hazırlanan kablosuz kulaklık, bu açıdan biraz daha farklı bir tasarıma sahip. Apple imzalı kulaklık, özellikle aktif gürültü engelleme özelliğiyle fark yaratıyor. Model burada yerleşik mikrofonlarıyla dışarıdaki sesleri algılıyor ve eşit derecede anti-gürültü üreterek dış seslerin size gelmesini engelliyor. Kulak içi formundan dolayı yalıtımı yüksek olan model, bunu gürültü engelleme ile birleştirerek sizi çevrenizden tamamen ayırabiliyor. Apple H1 çipini bünyesinde barındıran kulaklıkta eller serbest Siri özelliği de bulunuyor. Kulaklığın Türkiye satış fiyatı ise 1.899 TL.

İlgili video

Kulaklığın tanıtım videosu