reklamı kapat

POPÜLER

HyperJuice
hyper

AirPods’a özel kablosuz şarj adaptörü

Apple’ın en çok satan ürünlerinden biri de AirPods kulaklıklar. Uzun zamandır piyasada olan ve kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılanan AirPods, bilindiği üzere kablosuz şarj özelliğine destek vermiyor.

Apple, kablosuz şarj özelliğine sahip şarj kutusunu satışa sunacağını açıklasa şirket uzun zamandır bu ürünü piyasaya sürmedi. Bu durumun farkında olan bir üretici AirPods için geliştirdiği kablosuz şarj adaptörünü yurt dışında satışa sundu. HyperJuice Wireless Charger Adapter olarak adlandırılan cihaz, AirPods kullanıcılarının kulaklıklarını kablosuz olarak şarj etmeye imkan tanıyor. 5W Qi şarj adaptörleriyle uyumlu olan cihaz, AirPods’taki gibi parlak beyaz polikarbon kaplamaya sahip. Şirketin belirttiğine göre ürün AirPods’u 1.5 saatte şarj edebiliyor. Turuncu LED ışık yandığında kulaklığın şarj olduğunu, yeşil LED ışık ise kulaklığın tamamen şarj olduğunu gösteriyor. Kablosuz şarj adaptörünün yurt dışı satış fiyatı ise 50 dolar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AirPods ne gibi özellikler vadediyor?

Sağ ve sol kulaklık parçalarını birbirine bağlayan bir kablonun kullanılmadığı tamamen kablosuz kulaklık, sadece bir dokunuşla otomatik olarak açılıyor ve mobil cihazlara her zaman bağlı kalıyor. Kulağınıza takılı olduğunu anlayan kulaklık kulağınızdan çıkardığında müziği duraklatıyor. Kulaklığa iki defa dokunarak Apple’ın kişisel asistan servisi Siri’yi aktifleştirmek de mümkün. iOS cihazlarında Siri’ye yönelttiğiniz sorular bundan böyle AirPods üzerinden de sorulabiliyor. Apple tarafından özel olarak tasarlanmış Apple W1 çipin yer aldığı kulaklık bu sayede hem üstün ses kalitesi hem de çok daha iyi bağlantı sunuyor. Bu çipin pil ömrüne de katkı sağladığını belirtelim. Tam dolu pille 5 saate kadar müzik deneyimi vadeden kulaklık şarj kutusuyla kullanıldığında bu süreyi 24 saate kadar çıkarabiliyor. 15 dakikalık şarjla 3 saatlik kullanım süresi sunan kulaklığın Türkiye’deki satış fiyatı ise 1.349 TL.

İlginizi çekebilir

Kulaklığın resmi tanıtım videosu