reklamı kapat

POPÜLER

Fortnite Hacivat

Fortnite’tan Türk kullanıcılara sürpriz Hacivat kostümü

Son dönemlerin en popüler Battle Royale oyunu Fortnite‘tan Türkiye’deki oyuncular için sürpriz niteliğinde bir kostüm tasarımı geldi. Dünyanın dört bir yanındaki oyuncular Hacivat ile tanışıyor.

Son olarak Android betasını da müjdeleyen Fortnite, hemen her platformda yer alırken popülerliğini de giderek artırıyor. 125 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan ücretsiz oyun, deneyimi ise oyun içi sattığı kozmetik kostüm ve aksesuarlarla geliştiriyor. Bu zamana kadar pek çok eğlenceli ve etkileyici kostüm/aksesuar setlerini oyuncularla buluşturan oyunun yeni kostümü ise özellikle Türk kullanıcılar için anlamlı. Bugün oyuna eklenen Hacivat, Türk kültüründen küçük bir parçayı, dünyanın dört bir yanındaki oyuncularla buluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gölge oyunundan Battle Royale’e

Karagöz ile beraber geleneksel Türk gölge oyununun başrolü olan Hacivat, Karagöz’ü geride bıraksa da oyunda tüm ihtişamıyla yerini aldı. Karakter yeşil ve kırmızı renkli kıyafeti, kıvrık sivri uçlu ayakkabıları ve şapkasıyla adeta gölge oyunundan fırlamış gibi duruyor. Karakter sadece kostümü değil aksesuarlarını da beraberinde getirmeyi ihmal etmiyor. Gölge Oyunu isimli bir planör ve Kütük Yaran adlı bir de balta oyuna eklenmiş durumda. Kıyafetin bedeli ise 1500 V-Papel olarak açıklandı. Bu yeni kostüm, diğer kostümlerde de olduğu gibi çevrim içi mağazada sınırlı birkaç gün satışa sunulacak. Sadece 3 gün boyunca oyun içi markette yer alacak olan kostümü, pazar günü mağazayı terk edecek.

İlgili video

Kostümün oyun içi görünümü