reklamı kapat

POPÜLER

Fortnite

Fortnite’ın YouTube’da zirveden indiremediği oyun

Fortnite, bu seneye damgasını vurmuş olabilir. Ancak YouTube‘un zirvesindeki oyunu indirmeyi ne yazık ki başaramamış gibi görünüyor.

2018’in en çok konuşulan oyunlarından olan Fortnite, gerek gördüğü ilgi, gerek elde ettiği gelir gerekse oyunculara sunduğu içeriklerle gündemden pek düşmedi. PUBG ile beraber Battle Royale tarzını her yerde görmemizi sağlayan Fortnite, Twitch’te de en çok izlenen oyunlar arasında. Ancak popüler oyun tüm interneti ele geçirebilmiş değil. YouTube’un en büyük oyunu hala tahtını koruyor ve bu ismin Fortnite’a şimdilik yerini bırakma gibi bir niyeti bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube’un en popüler oyunu

YouTube oyun içerikleri ve iş birlikleri bölümünün başındaki isim olan Ryan Wyatt’ın Verge‘e yaptığı açıklama, popüler video servisinin bir numaralı oyununu ortaya seriyor. Battle Royale oyunları platformdaki ağırlığını artırsa da zirve değişmiyor. “Fornite kesinlikle oyun tarafının büyümesinde ciddi bir katkıda bulundu.” diyen Wyatt, “Ancak globalde en büyük oyunumuz hala Minecraft.” diyor.

2011 yılında hayatımıza giren Minecraft, yeni bir oyun olmamasına karşın Aralık 2017’de 74 milyon aktif oyuncuya ulaşmıştı. Fortnite’ın ise bu yılın başlarında yaklaşık 3,4 milyon oyuncusu olduğu açıklanmıştı. Hal böyle olunca aslında sonuç çok şaşırtmıyor. Oyunların popülerliği de bölgesel olarak değişiyor. Örneğin Orta Doğu ve Asya’da Arena of Valor’a ilgi büyükken Amerika’da oyunun esamesi okunmuyor.

İlginizi çekebilir

Fortnite Hacivat kostümü