reklamı kapat

POPÜLER

Fortnite Twitch Twitter YouTube rekoru

“Kara delik” etkinliği ile kırılan, aşması güç Fortnite rekoru

Epic Games, Fortnite etkinliği ile kırdıkları rekorları açıkladı. Twitch, Twitter ve YouTube izlenmelerinde ulaşması zor bir başarı elde edildi.

Geçtiğimiz hafta 11. sezona geçmesi beklenen Fortnite, sürpriz bir etkinlikle beraber oyunun fişini çekti. Fişini çekti derken abartmıyoruz. Gerçekten de oyuncular yaklaşık 2 gün boyunca oyuna erişemedi. Düzenlenen etkinlikte 10. sezon oyun içi yarı interaktif bir sinematik deneyimle noktalanırken; Fortnite’ın tüm haritası ve hatta bekleme lobisi kara delik tarafından yutuldu. Etkinliğin başlangıcından bu yana yayında olan oyunun resmi Twitter, Twitch ve YouTube hesapları ise oyun açılana kadar oyunculara kara delik animasyonu izletti. Epic Games şimdi bu etkinlikle beraber elde edilen rekor izlenmelerde net sonuçları açıklıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fortnite yayını Twitch üzerinde 1,7 milyonun üzerinde izlendi

Twitter ve Twitch üzerinde rekor izlenmeye ulaştıklarını kaydeden Epic Games, aynı zamanda YouTube üzerinde de en çok izlenen oyun etkinliği olduklarını belirtiyor. Twitch’teki verilere baktığımızda oyun Fortnite’ın resmi kanalından ve diğer yayıncılardan toplamda 1,7 milyonu aşkın kişi tarafından izlenmiş durumda. Epic Games Fortnite’ın tek bir oyun kategorisindeki en yüksek gerçek zamanlı izleme verisine ulaştığını belirtiyor. Twitter üzerinden de en çok izlenen oyun etkinliği olan Fortnite Chapter 2 başlangıcı, oyuncular tarafından 50,7 milyon dakika izlenmiş. İzleyici sayısı ise 42,8 milyon olarak açıklanıyor. Twitter cephesinde açıklanan bu veriler toplam sayılar elbette. Ancak Epic, Twitter’daki canlı yayının aynı anda 1,4 milyon canlı izleyiciye ulaştığını söylemeyi ihmal etmiyor. Üç platform arasında en çok izlenme ise YouTube’dan gelmiş. Etkinliği YouTube’dan eş zamanlı izleyenlerin sayısı 4,3 milyona ulaşıyor. Epic Games etkinlik sırasında kaç oyuncunun oyuna girdiğini ise paylaşmadı.

İlginizi çekebilir

League of Legends mobil oyunundan ilk fragman

İLGİLİ HABERLER