reklamı kapat

POPÜLER

League of Legends: Wild Rift

League of Legends mobil oyunu ilk fragmanıyla karşınızda [İzle]

Mayıs 2019’da ortaya çıkan dedikodular nihayet resmileşti. League of Legends mobile gelmekle kalmıyor aynı zamanda konsol oyuncularıyla da buluşmaya hazırlanıyor.

Mayıs 2019’da Riot’un mobil bir League of Legends oyunu üzerinde çalıştığını sizlerle paylaşmıştık. Resmi bir açıklamadan ziyade duyum seviyesinde olan bu durum ise Riot’un 10. yıl etkinliklerinde nihayet resmileşti. Riot uzun zamandır bu oyun üzerinde çalıştıklarını anlatırken, bir parça fazla uzun sürmüş olabileceğini de itiraf ediyor. Ancak PC oyununu doğrudan mobile geçirmekdiklerini ve sıfırdan yaptıklarını belirten ekip, League of Legends’ın mobilde istedikleri deneyimi sunması için çok çaba harcadıklarını kaydediyor. Oyunun mobil uzantısının dışında aynı zamanda konsollara geleceği de müjdelendi. Ancak konsol üzerinde spesifik olarak isimlendirilme yapılmadığını belirtelim. PS4 ve Xbox kaçınılmaz şüphesiz ancak oyunun Switch’e gelme ihtimali de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

League of Legends: Wild Rift ile mobile açılan yolculuk

Mobil ve konsollara geçen ve “yenilenen” oyun da League of Legends: Wild Rift ismini taşıyor. Oyunu “sıfırdan” yapmanın getirdiği bir eksi olarak şampiyonların tüm kostümlerinin tüm platformlara açılmayacağı kaydediliyor. Bazı favori kostümleriniz PC versiyonunda kalabilir anlayacağınız. Şimdilik sadece erken gelişim sürecinden görüntüler paylaşılan oyunun çıkışı içinse ne yazık ki biraz bekleyeceğiz. Çünkü oyun 2020’nin başlarında oyuncularla buluşacak. iOS için şimdilik ön kayıt yok. Ancak Android kullanıcıları buradan ön kayıt yapabiliyor. Oyunun ön geliştirme aşamasından görüntüler içeren tanıtım videosunu haberin üzerinden izleyebilirsiniz. Aynı zamanda oyunun beta güncellemelerini takip etmek isteyenler buradan kayıt gerçekleştirebilir.