reklamı kapat

POPÜLER

PUBG taktiği uygulayan League of Legends

League of Legends’tan beklenmedik PUBG taktiği

Her ne kadar Battle Royale yükselişi ile MOBA ikinci plana düşse de League of Legends, PUBG taktiği ile yeni bir kitleye açılmaya hazırlanıyor.

Gerek mobilde, gerek PC’de PUBG ve Fortnite’ın baskınlığı yerini alırken bir zamanların gündemden düşmeyen oyunu League of Legends, bir parça ikinci plana itilmiş durumda. Hala etkileyici bir oyuncu kitlesi olan ve turnuvalar, canlı yayınlar ile ilgiyi üzerinde tutmayı başaran League of Legends, Battle Royale oyunlarının çaldığı spot ışıklarında yeni oyunculara ulaşmak için PUBG’nin adımlarını izliyor. Reuters‘ın özel haberine göre, oyunun geliştiricisi Riot Games, Tencent ile League of Legends’ın mobil oyunu üzerine çalışıyor. Hem de bir yıldan uzun bir süredir…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PUBG gibi League of Legends da mobilde Tencent ile anlaştı

Geçmişte Tencent’in oyunu mobilleştirme teklifini reddettiği kulislerde söylenen Riot, şimdilerde belli ki mobil tarafta da oyuncularla buluşarak etki alanını artırmak istiyor. Oyunun 2019’da çıkması ise beklenmiyor. Tencent esasen bu işin en ideal isimlerden biri, çünkü MOBA’nın hala popüler olduğu dönemlerde çok benzer mobil oyunları zaten çıkarmıştı. Hatta çok benzer bir deneyim sunduğu için Riot ile aralarındaki gerilim artmıştı. Şu an akıllardaki tek soru bulunuyor: Bu hamle Riot için geç kalınmış bir hamle mi?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dağıtıcılığını üstlendiği PUBG Mobile ile büyük başarı yakalayan Tencent, oyunun ismini değiştirip küçük kozmetik farklılıklar yapmış da olsa, oyunu Çin pazarına dahi açmayı başardı. Bu durumda League of Legends’ın tarafında işlerin nasıl gelişeceği merak ediliyor. iOS ve Android’de yer alacak olan oyun için yapılan anlaşma bunun yanı sıra iki şirketin beraber daha fazla uluslararası organizasyona imza atmasının da önünü açacak. Mobil oyun hamlesinin Riot için de bir başarıya dönüşüp dönüşmeyeceği merak konusu.

İlginizi çekebilir

PUBG’nin lite versiyonunun tanıtımı