reklamı kapat

POPÜLER

Riot Forge

Riot Forge ilk oyunlarını yayınladı, gelecek yapımları duyurdu

Riot Games’in bir parçası olan Riot Forge ilk oyunlarını yayınladı, gelecek yapımları duyurdu. İşte bilinmesi gereken tüm detaylar;

Öncelikle Riot Forge nedir? Riot Forge, şirketin açıklamasına göre Riot Games’in bir parçası olan ve üçüncü parti oyun stüdyolarıyla birlikte çalışarak League of Legends oyunları yayınlamaya odaklanan bir marka. Firma bu konuda şunu aktarıyor:

“Biz League of Legends evreninde geçen yeni oyunlar yapmak için deneyimli geliştiricilerle çalışan ve birlikte çalıştığımız oyun stüdyolarıyla uzun vadeli iş birlikleri kuran, Riot içindeki küçük bir ekibiz. Bu yetenekli ve deneyimli geliştiriciler, Runeterra’daki bölgelerin derinliklerine inen ve o bölgelerde yaşayan şampiyonlar ve karakterlerle bağ kurmanızı sağlayan çeşitli League of Legends oyunları geliştiriyor.”

Riot Forge’u bugün gündeme getiren gerçekten önemli oyun duyuruları oldu. Riot Forge’un ilk oyunları Ruined King: A League of Legends Story ve Hextech Mayhem: A League of Legends Story çıkışını yaptı. İleriki süreçte çıkacak yeni oyunlar ise Song of Nunu: A League of Legends Story ve CONV/RGENCE: A League of Legends Story olarak duyuruldu.

Çıkışı yapılan ilk oyunlar için Riot Games tarafından gelen açıklama şunlar oldu:

Ruined King: A League of Legends Story, efsanevi çizgi roman sanatçısı Joe Madureira’nın kurduğu ve Battle Chasers: Nightwar’un ve Darksiders Genesis’in yaratıcıları Airship Syndicate’ın geliştirdiği tek oyunculu, sıra tabanlı bir RYO. Oyun Nintendo Switch, Xbox One, PlayStation 4 (PS4) konsollarında ve Steam, GOG.com ve Epic Games Store aracılığıyla PC’de oynanabilecek.

Oyunun PlayStation 5 (PS5) ve Xbox Series X|S sürümleri de kısa süre içinde çıkacak. PlayStation 4 ve Xbox One’da oyuna sahip olanlar bir süre sonra oyunlarını PlayStation 5 ve Xbox Series X|S sürümlerine yükseltebilecek. Şu anki sürüm de PS5 ve Xbox Series X|S ile uyumlu.

Hikâye Runeterra’nın iki farklı bölgesinde geçiyor: Deniz canavarı avcıları, rıhtım çeteleri ve dünyanın dört bir yanından gelen kaçakçıların mesken tuttuğu liman şehri Bilgewater ve adaları sararak temas ettiği her şeyi yozlaştıran ölümcül Kara Sis’le lanetlenmiş Gölge Adalar. Oyuncular gizemli ortak düşmanlarını alt etmek için League of Legends’ın sevilen şampiyonları Miss Fortune, Illaoi, Braum, Yasuo, Ahri ve Pyke ile sıra dışı bir ekip kuracak.

Hextech Mayhem: A League of Legends Story, BIT.TRIP serisinin yaratıcıları Choice Provisions’ın geliştirdiği yeni bir ritim-koşu oyunu. Oyun Nintendo Switch’te; Steam, GOG.com ve Epic Games Store aracılığıyla PC’de ve Netflix’te yayınlanıyor.

League of Legends evreninde geçen oyunda oyuncular oyunun hareketli müziklerinin ritmine uygun bombalı sıçramalar ve bomba saldırıları yaparak engellerden kaçınmalı, düşmanlarının silahlarını düşürmeli ve zincirleme patlamalar ortaya çıkarıp maksimum kargaşaya ulaşmak için bombaların fitillerini yakmalılar. “

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Riot Forge ismi ileride daha fazla duyulacak

Firmanın yolda olan yeni oyunlar için açıklaması ise şöyle oldu:

“Song of Nunu: A League of Legends Story, 2022’de çıkacak. Bu iç ısıtan tek oyunculu macera oyununda, LoL’ün sevilen şampiyonu Nunu ve dostu Willump, Nunu’nun kayıp annesini aramak için destansı bir yolculuğa çıkıyor. Oyun Nintendo Switch’te, Xbox Series X|S’te, Xbox One’da, PS4’te, PS5’te ve Steam, GOG.com ve Epic Games Store aracılığıyla PC’de yayınlanacak.

CONV/RGENCE: A League of Legends Story de önümüzdeki yıl yayınlanacak. 2 boyutlu aksiyon-platform oyununda zamanı kontrol etmek ön plana çıkacak.

İlginizi Çekebilir

Honda imzalı geleceğin çalışma araçlarından