reklamı kapat

POPÜLER

Arcane Netflix

Riot Games ve Netflix dizisi Arcane için 1. kısım yayında (İzle)

Riot Games ve Netflix dizisi Arcane için 1. kısım bugün itibarıyla yayınlandı. Uzun zamandır merak edilen dizi, büyük beklentilere sahip.

Netflix tarafından “Piltover ve Zaun kentleri arasındaki sert çatışmanın ortasında iki kız kardeş, büyülü teknolojiler ve birbirine zıt inanışlar arasındaki savaşın karşı cephelerindedir.” açıklamasıyla tanıtılan League of Legends merkezli Riot Games dizisi Arcane, direkt olarak burada izlenebilir hale geldi.

Şimdilik sadece ortalama 40 dakikalık üç farklı bölümü izlemeye açan firma, oyun dünyasıyla bağlantılı animasyon dizisi için şunları aktarıyor:

“Dizi, Riot Games’in televizyon için hazırlanan ilk dizisi niteliğinde. Riot’un dünya çapında popülerliğe sahip League of Legends evreninde geçen Arcane, Riot Games’in Fortiche Productions ortaklığı ile geliştirip yapımcılığını yaptığı bir animasyon dizisi. Ütopik şehir Piltover ve ezilen yeraltı şehri Zaun’da geçen hikâye, efsaneleşmiş iki LoL şampiyonunun kökenlerini ve onları koparan gücü konu alıyor.”

Riot Games ve Netflix dizisi Arcane aksiyonun fazlasıyla bol olduğu bir yapım

“Netflix Orijinal Animasyon Direktörü, Dominique Bazay: “League of Legends dünya çapında coşku yaratıp taraftar topluyor ve bu evrende geçen ilk televizyon dizisi Arcane‘e ev sahipliği yapmaktan müthiş bir heyecan duyuyoruz. Dizi, izleyicilerin hop oturup hop kalkmasını sağlayacak, heyecan dolu bir görsel şölen vadediyor.”

Riot Games Entertainment Küresel Başkanı Shauna Spenley, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Arcane, bizden League of Legends dünya ve şampiyonlarını daha derinlemesine ele alan, daha fazla sinematik deneyim isteyen oyuncu ve taraftarlarımıza bir mektup olarak tasarlandı. Olağanüstü küresel markası ve paylaştığımız seçkin, kaliteli içerikler sunma hedefiyle Netflix; Arcane‘i dünyanın dört bir yanındaki oyunculara ulaştırmamızı sağlamak için en ideal partner.”

Arcane’in resmi tanıtım fragmanına sayfanın en üstünden göz atabilirsiniz.