reklamı kapat

POPÜLER

2022 Honda Civic

Yeni Honda Civic çıkışından sonra Türkiye’de tükeniyor

Kasım ayıyla birlikte satış noktalarındaki yerini alan Yeni Honda Civic yüksek satış rakamlarına ulaştı bile.

Özellikle ülkemizde büyük bir hayran kitlesi olan model yeni nesli ile artık Türkiye yollarında. Resmi lansmanın yapılmasından çok kısa bir süre geçmesine rağmen modele olan ilgi ise çok yüksek. Konuda hakkında Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer,“Bayi stokunu ve Honda Türkiye stokunu beraber topladığımızda bizim toplam stokumuz daha önceki dönemlerden farklı bir yere gitmedi. Fabrika kapandığı için böyle bir farklılık oluşmadı.

Yine belli oranda bizim standartlarımızdaki o stok seviyesini tutuyoruz. Tabii ki burada üretim yapmanın bir avantajı ürettikten hemen sonra sevkiyatını yapıp daha kısa zamanda süreci yönetebiliyorduk. Yeni gelen Civic’ler Tayland’dan geliyor. Şu anda siparişi 4 ay önceden ve temkinli bir şekilde vermek durumunda kalıyoruz. Bunun için daha öngörülü olmaya ihtiyaç var.

Talebin bu kadar yukarıda oluşacağını açıkçası kimse kestiremiyordu. Hangi markanın satılabilir aracı varsa pazardan pay kapıyor. Yani müşteri kafasında bir model belirliyor, almaya çalışıyor ama gidip bulamayınca, doğal olarak başka bir markayı tercih edebiliyor. Bu anlamda benzer bir sıkıntı bizde de var.

Yani daha fazla adet sunabilsek daha fazla satış yapabileceğimizi biliyoruz. Pazara sunduğumuz City, Accord, Civic gibi tüm modellerimiz için geçerli. Şu anda bayilerimizle konuştuğumda 13 Kasım’da satışa sunacağımız yeni Civic araçlarımızın yarısından fazlasının da ön satışının tamamlandığını söyleyebilirim.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Honda Civic ve motor seçenekleri

Yeni Civic, geliştirilen motor özellikleri ve iyileştirilen CVT şanzıman ile yüksek verimlilik seviyesini ve gelişmiş sürüş keyfini bir arada sunmayı vadediyor. Modelde beklediğimiz gibi 1,5L VTEC Turbo (benzin) motor 182 PS ve 240 Nm tork üretirken; 1.5L VTEC Turbo ECO (LPG) ise 129 PS güç ve 180 Nm tork sunacak. 11’inci nesil Civic Sedan’ın 1.5 VTEC Turbo motoru yakıt tüketimi tarafında ortalamada 6,7 litrelik tüketim sunuyor. VTEC Turbo ECO motoru ise 6,5 litrelik ortalamayla fabrikadan ayrılıyor.

İlgili video