reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Honda Civic

Yeni Honda Civic Amerika’daki güvenlik sonuçlarıyla zirveye oturdu

Amerikan Yol Güvenliği Sigorta Enstitüsü, Yeni Honda Civic ürün gamını listesindeki en yüksek güvenlik derecesiyle değerlendirdi.

Honda Civic, içerisinde bulunduğumuz Türkiye pazarında olduğu gibi küresel pazarın en önemli oyuncularından birisi. Civic’i Sedan gövde tipiyle bizim için daha özel kılan ise üretiminin Türkiye’de gerçekleştiriliyor olmasıydı. 2021 itibarıyla Honda’nın fabrikasını kapatmasıyla birlikte ülkemizdeki bant macerası sona eren aileye, yeni nesille birlikte artık ithal modeller listesinde yer vereceğiz. Fiyat bazında ufak da olsa dezavantajlar getirmesi beklenen bu vedaya paralel olarak 2021 Honda Civic ürün gamını kısa süre içerisinde artık Türkiye listelerinde görmeyi bekliyoruz. Bir süredir Amerika’da satışta olan ve büyük beğeni toplayan yeni jenerasyon, bölgedeki çarpışma testlerinden aldığı derece ile zirvedekilerin arasında katıldı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Honda Civic zenginleştirilen güvenlik destekleriyle seviye atlıyor

Amerikan Yol Güvenliği Sigorta Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen güvenlik testlerinde “Top Safety Pick Plus” olarak nitelendirilen en üst rozeti kazanmayı başaran Civic Sedan ve Hatchback, sürücü ve yolcu tarafında da üst seviye bir performans sergiliyor. Yeni nesille birlikte aileye getirilen aktif ve pasif güvenlik donamları da Civic ürün gamını gerek çarpışmadan kaçınmada, gerekse çarpışma sonrasında daha önce gelmediği bir seviyede karşımıza çıkartıyor. Honda Sensing sisteminin, araçtan araca ve araçtan yayaya odaklanan elektronik güvenlik asistanları da bu kapsamda yüksek puan alanlar arasında. Amerika’da 21.700 dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa sunulan 11 nesil Civic ile ilgili merak ettiğiniz detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

Yeni nesil HR-V tasarımı detaylandı