reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Honda Civic

Yeni nesil Honda Civic; seri üretim dinamiklerinden ilk resmi detaylar geldi

Resm tanıtımına iki hafta gibi bir zaman kalan yeni Honda Civic, prototip versiyonuna paralel çizgilerle seri üretim bandına taşınıyor.

Prototip versiyonunun tanıtımıyla birlikte bir anlamda ön gösterimi yapılan yeni Honda Civic için artık son dönemeçlerdeyiz. 28 Nisan’da düzenlenecek etkinlikle birlikte seri üretim nitelikleriyle tüm dünyanın karşısına çıkarılacak otomobille ilgili bugün ilk ciddi parça gönderildi. Tek karelik fotoğrafla birlikte bir anlamda son kullanıcıya hazır yüzüyle bizi selamlayan yeni Civic, büyük bir değişiklik olmaz ise önümüzdeki yaz dönemi içerisinde kademeli olarak satışa sunulacak. 2021 model yılıyla birlikte artık on birinci jenerasyonuna kavuşacak olan Civic’in motor ve diğer teknik verileri ise hala bilinmezliğini koruyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Honda Civic kokpit bölümüyle de sadeleşmeye gidiyor

Honda cephesinin aracın sadece ön bölümünü içeren paylaşımı içerisinde kokpitten de ufak da olsa detaylar beklemedik değil. Lakin bu konu hala cevapsız bırakılan bölümler arasında. Geçtiğimiz süreçte çizim görseli üzerinden ipuçları verilen yaşam alanında, dış bölümde olduğu gibi daha modern ve sadeleşmiş bir konsol kullanıcıları bekliyor olacak. Eğer büyük bir sürpriz olmaz ise on birinci jenerasyonla birlikte multimedya ekranını da artık konsolun dışında göreceğiz. Yeni sistemin 9 inçlik ekran ebatıyla gelmesi de masada görünen beklentiler arasında. İlk olarak sedan gövde tipiyle üretimine başlanacak olan yeni Civic ailesi, kademeli olarak hatcback ve Type R paketine de kavuşacak. Honda’nın Türkiye fabrikasını devretmesiyle birlikte artık üretimi Türkiye’de gerçekleşmeyecek olan Civic Sedan’ı, bu vesileyle ithal otomobiller kategorisinde görmeye hazırlanıyoruz. Kanada’da üretilecek olan modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

2020 Honda Jazz