reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Opel Astra

Yeni nesil Opel Astra için ilk ciddi bilgiler; motor seçenekleri resmiyet kazandı

Halihazırda test süreci devam eden yeni Opel Astra için marka CEO’su Michael Lohscheller önemli açıklamalarda bulundu.

2015 yılından beridir “K” jenerasyonuyla yollarda olmaya devam eden Astra için yeni nesile geçiş vakti yaklaşıyor. Devam eden test sürecinde kamuflajlı olarak kameralara yakalanan prototipi üzerinden bir süredir gündemde olan yeni Astra ile ilgili resmi bilgiler beklediğimizden de erken gelmeye başladı. Aracın geleceğiyle ilgili konuşan marka CEO’su Michael Lohscheller, motor seçeneklerinin yanında gövde tipleriyle ilgili de çok net detaylar paylaştı. Beklediğimiz gibi PSA grubunun EMP2 platformu üzerine geliştirilecek olan yeni nesil Opel Astra, HB ile birlikte Sports Tourer olarak da satışa sunulacak.

Yeni Opel Astra hibrit motor seçeneklerine kavuşuyor

Peugeot 308 başta olmak üzere grubun pek çok üyesinde kullanılan platform sayesinde Astra’ya elektrik gücü de nihayet nüfuz etmeye başlıyor. Lohscheller’ın bu konudaki açıklamaları, bizlere hibrit ile birlikte benzinli ve dizel motor seçeneklerinin de yeni Astra’nın ürün gamında kendisine yer bulacağını gösteriyor. Ailenin giriş seviyesini 1,2 litrelik benzinli motor 110 ve 130 PS’lik iki versiyonla oluştururken, dizel ayağında bizi 1,5 litrelik ünite 130 PS güç ve 300 Nm torkla karşılıyor olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Astra’nın şarj edilebilir hibrit versiyonları da kendi içerisinde ikiye ayrılacak. 1,6 litrelik benzinli motorun elektrikli üniteyle harmanlanacağı bu versiyonlarda 60 kilometreyi bulan saf elektrikli sürüş menzili özellikle şehir içi kullanımda fosil yakıtsız ulaşımın anahtarı olacak. Hibrit Astra’nın giriş seviyesi 150 PS güç ve 360 Nm torkla gelirken, üst pakette bu rakam güç bazında 180 birime kadar yükselecek. Opel’in yeni Mokka ile hayata geçirdiği tasarım karakterinden izler taşımasını beklediğimiz yeni Astra’nın çizgilerini de önümüzdeki günlerde daha net şekilde göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Tam elektrikli özellikleriyle Corsa-E