reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Opel Astra

Mokka esintileriyle geliyor; yeni nesil Opel Astra için ilk resmi ipuçları paylaşıldı

Bu yıl içerisinde tanıtımı gerçekleştirilecek olan yeni Opel Astra, markasının yeni tasarım dilinin son temsilcisi olacak.

90’lı yılların ilk dönemlerinden beridir Opel ürün gamında olan Astra için 2021 yılı yeni bir döneme geçiş niteliği taşıyor. Tanıtımı gerçekleştirilecek versiyonuyla birlikte artık altıncı jenerasyonuyla karşımıza çıkarılacak olan C segmentinin önemli temsilcisi, Opel’in yeni tasarım dilinin de son üyesi olacak. İlk olarak yeni Mokka’da gördüğümüz “Vizör” isimli karakteristik çizgilerin yansımaları, bugün resmi kanattan gelen ipuçlarıyla net şekilde karşımızda duruyor. PSA grubuna dahil olduğu günden beri yükseliş eğrisinde olan markası için var olan çizgiyi bir adım daha yukarı taşıma potansiyeli taşıyan yeni Opel Astra, altyapı olarak büyük beğeni toplayan Peugeot 308 ile aynı dinamikler üzerine inşa edilecek.

Yeni Opel Astra kokpit değişimiyle de sınıf atlayacak

Paylaşılan kısıtlı görsellerde Astra’nın ön ve arkada Mokka’da gördüğümüz tüm detayları taşıyacağı net şekilde hissediliyor. Vizör tasarım karakterinin de merkezini oluşturan LED Matrix farların, karartılmış ön ızgara ile güzel birlikteliğini yeni Astra’da da göreceğiz. Arka bölümde ise model adının yeni fontlarla birlikte belirgin şekilde ortada konumlandırıldığı bir yapı bizi bekliyor. Kokpit tarafı da devrimden nasibini alacak. Yine ilk kez Mokka’da gördüğümüz 12 inçlik dijital sürücü ekranı ve 10 inçlik multimedya ekran birlikteliği burada da karşımıza çıkıyor. Astra’nın direksiyonu da, teknolojik asistanlarına destek verecek şekilde daha modern bir tasarımla evrilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marka tarihi içerisinde yaklaşık 30 yıllık bir geçmişi bulunan Astra, yeni nesille birlikte ilk kez elektrik dokunuşuna da sahip olacak. Peugeot 308’de gördüğümüz şarj edilebilir hibrit seçeneklerin tamamını, benzinli motorlarla birlikte listede görmeyi bekliyoruz. Bu versiyonlarda şehir içerisinde 60 kilometre menzil kat edilebilecek saf elektrikli sürüş modlarının olması da, gerek tüketim gerekse emisyon için önemli. Hibrit Astra’nın giriş seviyesi 150 PS güç ve 360 Nm torkla gelirken, üst pakette bu rakam güç bazında 180 birime kadar yükselecek PSA grubundan bildiğimiz 110 ve 130 PS’lik 1,2 litrelik ödüllü PureTech motorun da yine en çok tercih edilenlerden birisi olacağına şüphe yok. Dizel ayağında ise bizi 1,5 litrelik ünite 130 PS güç ve 300 Nm torkla sunulacak. Üretimi Almanya’da gerçekleştirilecek olan Astra ile ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video