reklamı kapat

POPÜLER

2021 Peugeot 308

Fabrikadan sevgilerle; 2021 Peugeot 308 ailesinin üretim sürecine konuk olun [Video]

Bu yıl içerisinde kademeli satışlarına başlanılacak olan 2021 Peugeot 308, fabrikadaki üretim görüntüleriyle karşımızda.

Fiat-Chrysler birleşmesi sonrasında PSA grubunun ilk modellerinden birisi olacak 2021 Peugeot 308 için tanıtım sonrası yankılar devam ediyor. Fransız üreticiyi fazlasıyla memnun eden güncel tepkiler sonrası planlandığı gibi üçüncü neslin üretim süreci de zaman kaybetmeden başlatıldı. Fransa’daki tesislerde banda çıkarılan yeni 308’in merak edilen parçaları da markanın resmi kaynakları tarafından paylaşılan fabrika görüntüleriyle kademeli olarak giderilmeye devam ediliyor. Sunulduğu ilk günden itibaren 7 milyonu aşan satışlarla önemli başarı elde eden 308, 2014 yılında “Yılın Otomobili” ödülüne de layık görülmüştü.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkanlarıyla 2021 Peugeot 308

2021 Peugeot 308 için kullanılan yeni renk seçenekleri de yeni kimliğin önemli destekçileri arasında yer alacak. EMP2 platformu üzerine geliştirilen otomobilin 55 milimetre artırılan aks mesafesi sayesinde özellikle iç yaşam alanı da daha ferah hale getiriliyor. Önceki nesile göre artırılan noktalar arasında uzunluk bölümü de dikkat çekiyor. 110 milimetre daha uzun ve 20 milimetre daha alçak olan yeni 308’in bu sayede tasarımı daha sportif görünürken aerodinamik performansı da iyileştiriliyor. Açıklanan verilerde aracın 0,28’lik sürtünde katsayısı değerine sahip olduğunu görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ailenin motor seçenekleri de en az donanımlar kadar zengin tutuluyor. Burada şarj edilebilir hibrit başta olmak üzere benzinli ve dizel motorlar kullanıcıları bekliyor. Ailenin zirvesinde tahmin edebileceğimiz gibi hibrit kombinasyon konumladırılıyor. Peugeot burada iki farklı hibrit seçenek sunmayı tercih etmiş ki 150 ve 180 beygirlik benzinli motorun 110 beygirlik elektrik motoruyla kombinasyonları yer alıyor. 8 kademeli otomatik şanzımanla kombin edilecek olan bu versiyonların 60 kilometrelik saf elektrik menzili sunuyor olması da başarılı değerleri arasında. Ailenin benzinli motor giriş seviyesinde 1,2 litrelik üç silindirli PureTech yer almaya devam edecek. 110 ve 130 beygirlik iki versiyonla gelen bu motora dizel ayağında ise 130 beygir güç üreten 1,5 litrelik ünite eşlik edecek

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR