reklamı kapat

POPÜLER

Donald Trump Facebook Libra kripto para Twitter

Donald Trump, kendi sosyal medya platformunu kuruyor

ABD eski başkanı Donald Trump, ciddi ciddi kendi sosyal medya platformunu kuruyor. Ünlü isim büyük bir adım atacak gibi görünüyor.

ABD’de biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda inanılmaz olaylar yaşandı. Washington DC’de kongre binasının işgali sonrasında 4 kişi hayatını kaybetti, 14 polis memuru yaralandı, 52 kişi gözaltına alındı ve iki adet boru tipi el yapımı bomba bulundu. ABD seçimini Biden’a kaybeden Donald Trump tarafından yapılan açıklama sonrasında başlayan bu olaylar sonrasında ünlü isim, Twitter, Facebook, YouTube ve Instagram‘da engellenmişti. İşte bu durumlar Trump’ı oldukça kızdırdı. Bu nedenle de eski başkan ciddi ciddi kendi sosyal medya platformunu kuruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Donald Trump kendi sosyal medya ağı ile bağımsız olmak istiyor

Bunun ilk sinyallerini daha önce de veren Trump, söylendiği kadarıyla kendi sosyal medya platformunu iki ila üç ay içerisinde açıyor. Şimdilik çok fazla detayın olmadığı platform, Trump’ın kendi destekçileriyle bağlantı kurmak için kullanacağı ve genel olarak çok tepki çekecek bir yer olacak gibi görünüyor. Bu platformun Trump’ın istediği her şeyi yapabileceği bir yer olmasına izin verilmeyeceği düşünülürken, Trump bir sonraki ABD seçimlerinde yeniden başkanlığa aday olmak istiyor.

İlginizi Çekebilir

Şişirilebilir bir elektrikli motosiklet olduğunu biliyor muydunuz?