reklamı kapat

POPÜLER

Donald Trump huawei

Donald Trump, sosyal medya uygulaması kuruyor: “TRUTH Social”

Eski ABD başkanı Donald Trump, geçtiğimiz aylarda sık sık söylediği bir adımı gerçekleştirmiş ve kendi sosyal medya benzeri iletişim ağını kurmuştu.

ABD’de geçtiğimiz dönemde inanılmaz olaylar yaşanmıştı. Washington DC’de kongre binasının işgali sonrasında 4 kişi hayatını kaybetmiş, 14 polis memuru yaralanmış ve 52 kişi gözaltına alınmıştı.

ABD seçimini Joe Biden’a kaybeden Donald Trump tarafından yapılan açıklama ile başlayan yukarıdaki olaylar sonrasında Trump, geçici olarak Twitter, Facebook ve Instagram‘da engellenmişti. Ayrıca kışkırtıcı açıklamalar nedeniyle Twitter da Trump’ı kalıcı olarak platformun dışına almıştı.

İşte bunlar yüzden kendi sosyal medya platformunu kuracağını aktaran Trump, bunu tamamen beklendiği gibi olmasa da geçtiğimiz aylarda yaptı. Yazılı ve görsel paylaşımlar yapılan “From the Desk of Donald J. Trump” isimli bir web sitesi temelli platform kuran Trump, burayı “özgürce ve güvenli bir şekilde konuşulacak bir yer” olarak tanımlamıştı.

Hatta platformda kişilerin Trump’a farklı mesajlar gönderebileceği aktarılmıştı. Ancak bu platform uzun sürmedi ve açılan sayfa kısa sürede kapanmıştı. Eski başka şimdi bir kez daha sosyal medya odaklı bir adım atıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Donald Trump, kendi sosyal medya uygulaması ile tam bağımsız hedefliyor

BBC’de yer alan habere göre eski ABD Başkanı Donald Trump, kendi sosyal medya uygulaması TRUTH Social‘ı gelecek ay başlatacağını açıkladı. Trump böylece onu platformlarından yasaklayan Facebook ve Twitter gibi büyük teknoloji şirketlerine karşı durmayı hedefliyor.

Söylendiği kadarıyla TRUTH Social, Trump Medya ve Teknoloji Grubu ile bu amaçla satın alınan bir şirketin birleşmesi aracılığıyla oluşturulacak. Konuyla ilgili basın açıklamasında Trump, “Taliban’ın Twitter’da büyük bir varlık gösterdiği ama en sevdiğiniz Amerikan başkanının susturulduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bu kabul edilemez” dedi.

Yeni şirketin herkese düşüncelerini paylaşma imkânı tanımak için kurulduğunu söyleyen Trump, “Yakında TRUTH Social’da düşüncelerimi açıklayacağım ve büyük teknoloji şirketlerine karşı savaşacağım için çok heyecanlıyım” açıklamasını da yaptı.

İlginizi Çekebilir

Şişirilebilir bir elektrikli motosiklet olduğunu biliyor muydunuz?