reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli motosiklet

Çantaya sığabilen şişirilebilir elektrikli motosiklet [Video]

Günümüzde birçok elektrikli motosiklet modeli bulunuyor. Bunların açık ara en ilginci ise prototip aşamasındaki The Poimo oluyor.

The Poimo, elektrikli bisiklet olarak da geçen ancak pedalları olmadığından daha çok elektrikli motosiklet gibi olan bir “kişisel ulaşım aracı” olarak ses getirmeyi başardı. Çünkü bu araç şişirilebilir yapıda tasarlanmış. Şimdilik prototip aşamasında olduğundan harici bir elektrikli kompresöre ihtiyaç duyan, son sürümde ise kompresör donanımının direkt olarak içerisine entegre edileceği aktarılan araç, indirildiği zaman çantada taşınabilecek kadar ufak hale geliyor. Dört adet tekerlek üstüne kurulan modelin, bazı parçaları çıkarılabilir şekilde tasarlanmış. Gündelik şehir içi kullanımı için çok güzel görünen The Poimo, söylendiği kadar şu an 5,5 kg gibi bir ağırlığa sahip. Birçok teknik detayı henüz netlik kazanmayan bu “farklı” elektrikli motosiklet, söylendiği kadarıyla 1 dakikadan kısa sürede şişerek tamamen kullanıma hazır hale gelebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli motosiklet gibi araçların popülerliği artıyor

Biliyorsunuz sürekli yeni elektrikli kişisel ulaşım araçları geliştiriliyor. Son dönemde özellikle büyük bir elektrikli bisiklet patlaması yaşanıyor. Bu alanda dikkat çekmeyi başaran The Poimo ise ne zaman çıkacak, ya da çıktığında kaça satılacak şimdilik bilinmiyor. Ancak modelin en taşınabilir seçeneklerden olacağı açık şekilde görünüyor. Model için hazırlanan kısa videoyu direkt olarak sayfanın üstünde izleyebilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER