reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei Türkiye’den önemli verilerle 2020 ilk çeyrek değerlendirmesi

ABD ile yaşadığı sorunlar ve üstüne gelen yeni koronavirüs durumuna rağmen Huawei tarafında yüzler gülüyor gibi görünüyor. İşte ilk çeyrek detayları;

Huawei Türkiye’den resmi olarak yapılan açıklamaya göre tüm endüstrilerin zorluklarla karşı karşıya olduğu günümüzde firma yoluna hız kesmeden devam ediyor. Söykendiği kadarıyla firma üretim ve hizmetlerini aksatmayarak globalde bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla gelirlerini 2020 yılının ilk çeyreğinde yüzde 1,4 artırmayı başarmış durumda. Küresel akıllı telefon sevkiyatında dünya 2.’liğini koruduğu aktarılan firma, tüketici elektroniği satış gelirlerini yüzde 3,9 oranında artırdı. Konu hakkında Huawei’nin Tüketici Elektroniği Grubu Türkiye Ülke Müdürü Seth Wang, “Hepimizin bildiği gibi, dünya son 2 ayda ciddi bir şekilde değişti. Hepimiz hayatlarımıza devam etmeye ve işimizi doğru bir şekilde yapmaya devam ediyoruz. Pandeminin ne Türkiye’de ne de küresel olarak markamızı ve hizmetlerimizi durdurmadığını söyleyebilirim. Tüketicilerimiz için zengin bir cihaz ve servis eko-sistemi oluşturmak için çok çalışmayı hiç bırakmadık. Örnek olarak, Huawei Çin’de pandemik dönemde satışlarını artıran tek şirketti” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei tarafından önemli bilgiler

Başka açıklamalarda da bulunan Seth Wang, “İlerlemek için her zaman daha fazlası var, ancak doğru yolda olduğumuzu söyleyebilirim. Eklemem gereken önemli bir nokta var; Türkiye, HMS eko-sistemi ve AppGallery’i lokal anlamda geliştiren lider ülkelerden biridir. Yerel ekibimiz bunun için fazladan yol kat ediyor. Türkiye’de toplam pazar payı hedefimiz yüzde 30 ve bunun yüzde 20’sini ise AppGallery yani HMS destekli telefonlarımız oluşturuyor.

2020 yılının ilk çeyreğinde Huawei, küresel akıllı telefon sevkiyatında 2. sırada yer alırken Çin’de 1 numarayı korudu. Firma, Çin pazarında yıldan yıla yüzde 6 oranı ile büyüme sağlayan tek üretici oldu. 8 milyondan fazla 5G akıllı telefonun sevkiyatıyla, Huawei’nin dünyanın önde gelen 5G cep telefonu tedarikçisi olma durumu tartışmasız bir şekilde korundu. Ayrıca, Süper Çözünürlüklü fotoğrafçılığa ve güçlü kameralara sahip yeni amiral gemisi telefonlardan oluşan P40 Serisi’ni piyasaya sürdü.

Seth Wang konuşmasını şöyle sürdürüyor: “Mate Xs, önemli bir kitlenin hayran kaldığı üst düzey Huawei ürünlerinden biri oldu. Bu ürün, Türkiye’de de büyük ilgi uyandırdı. Artık yerel müşteriler Huawei ürünlerini çok iyi biliyor. Huawei telefonlar sadece medya tüketen cihazlar değil, aynı zamanda üretim ve iş birliği için de kullanılabiliyor.

Huawei’nin PC grubu ürünleri de piyasadaki en ünlü ürünler arasına katıldı. Huawei 2019’dan beri Türkiye’de MateBook ürünlerini satmaya başladık. Artık Türkiye’de dizüstü bilgisayar pazarında ciddi atılımlar yapacak. MateBook serisi sadece Huawei Online Mağazası’nda değil, her yerde satılıyor; zincir teknoloji mağazalarından çevrimiçi e-ticaret web sitelerine kadar. Çoklu ekran iş birliği gibi ileri teknoloji özellikleri ile MateBook serimiz Türk kullanıcılar tarafından sıcak karşılandı.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seth Wang yukarıdakilere ek olarak ayrıca PC grubu konusunda yaptığı bilgilendirme sırasında “İlk iki hafta içinde ilk MateBook 15 stoklarımız tükendi. Ayrıca, Huawei MatePad Pro, cihazların kullanıcılarla ve birbirleriyle etkileşimini temelden değiştiren Çoklu Ekran Paylaşımı ve AppMultiplier gibi devrim niteliğinde yenilikler sunuyor. Yeni akıllı saatimiz HUAWEI WATCH GT 2e de Watch GT2’de olduğu gibi tüketicilerimizden büyük ilgi görmeye başladı” diyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin özür dilemek zorunda kaldığı reklam filmi