reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’den telefon tarafında büyük başarı [EMEA bölgesi 2019 ilk çeyrek]

Amerika ambargosu ve sonrasında yaşananlar ile gündemden düşmeyen Huawei, 2019 ilk çeyrekte Türkiye’nin de dahil olduğu EMEA bölgesinde büyük başarı elde etti.

IDC araştırma şirketinin EMEA bölgesi (Avrupa, Afrika ve Orta Doğu) verilerine göre Huawei 2019 ilk çeyrekte en fazla büyüme gösteren firma oldu. Bu bölgede 2018 ilk çeyrekte 8.1 milyon akıllı telefon sevkeden firma, 2019 ilk çeyrekte bunu 13.5 milyon telefona çıkardı. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 66 büyüyerek dikkatleri üzerine çeken firma, bu pazarda yüzde 25 pazar payı elde etmeyi başardı. Elde ettiği pazar payı ile yüzde 29’luk Samsung‘un gerisinde, yüzde 14’lük Apple‘ın ise önünde ikinci sırayı alan firma, biliyorsunuz Türkiye’de oldukça seviliyor. Ürün gamı oldukça büyük olan teknoloji devi, alt marka Honor’un da etkisiyle kullanıcı kitlesini şu an bile büyütmeye devam ediyor. Mevcut cihazları Amerika ambargosundan kesinlikle etkilenmeyen firma, bu açıdan çok ciddi satış yapmaya devam ediyor. Yıl sonuna kadar global olarak 200 milyon seviyesini görmeyi hedefleyen Huawei, Amerika sorunlarından henüz maddi olarak darbe almıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei zor zamanlar geçiriyor

Somut bir kanıt sunulmadan ambargo altına alınan firma, bu sürece özellikle kendi işletim sistemiyle direnmek istiyor. En büyük sorunu burada yani yazılım tarafında yaşayan firma, kendi işletim sistemiyle Android’in eksikliğini ortadan kaldırmak istiyor. Ekim ayında tanıtılacak denilen sistem, merakla bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni Fujifilm fotoğraf makinesi