reklamı kapat

POPÜLER

xiaomi

Xiaomi’nin büyük ikinci çeyrek başarısı bir kez daha doğrulandı

Akıllı telefon sektörünün 2021 ikinci çeyreği için yeni bir rapor daha geldi. Xiaomi için daha önce gelen güzel haber yeniden gündem oldu.

Xiaomi, geçtiğimiz aylarda gelen Canalys‘in raporuna üzerinden öğrendiğimiz kadarıyla 2021 ikinci çeyrekte tam yüzde 83’lük büyüme ile Apple’ı geçti ve dünyanın en büyük ikinci telefon üreticisi oldu. Bu rapor sevkiyat rakamları üzerinden global olarak hazırlanmıştı.

İkinci çeyrekte yüzde 17 pazar payı elde eden Xiaomi’nin başarısı elbette büyük ses getirmişti. Apple’ın pazar payı ikinci çeyrek özelinde yüzde 14 olarak görünüyordu. Üçüncü sırada ise yüzde 10 pazar payı ile OPPO ve toplam yüzde 10 pazar payı ile diğer üreticiler yer alıyordu.

Şimdi bu durumu netleştiren bir rapor da IDC tarafından geldi. IDC de Xiaomi’nin başarısını doğrulamış oldu. Araştırma sonucuna göre Xiaomi, ikinci çeyrekte 53.1 milyon telefon sevkiyatı yaptı ve 44.2 milyon sevkiyat yapan Apple’ı geçerek ikinci sırada yer aldı.

Telefon sektörü özelinde 2021 ikinci çeyreğin lideri ise sürpriz olmayacağı üzere bir kez daha Samsung oldu. IDC’nin raporuna göre firma ikinci çeyrekten 59 milyon sevkiyat gerçekleştirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi başka alanlarda da çalışmalar yapıyor

Biliyorsunuz firma elektrikli otomobil üretmek için kollarını sıvamış durumda. Şirket şu an bu alanda çok ciddi işe alımlar yapıyor. İlk aracını / araçlarını otonom kontrol altyapısı üzerine kuracak firma, bu alanda başarılı olabilmek adına Çin merkezli birçok otomobil firmasıyla aktif olarak görüşmeler yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de çok dikkat çeken yeni nesil konsol Xbox Series S