reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

İlk defa oluyor: “Xiaomi telefon pazarında herkesi geride bıraktı”

Akıllı telefon sektörünün 2021 durumları hakkında yeni bir rapor daha geldi. Bu yeni rapor Xiaomi için güzel bir global haber getirdi.

Xiaomi, hatırlarsınız Canalys‘in ve daha sonra gelen IDC‘nin raporları üzerinden öğrendiğimiz kadarıyla 2021 ikinci çeyrekte tam yüzde 83’lük büyüme ile Apple’ı geçti ve dünyanın en büyük ikinci telefon üreticisi oldu.

İkinci çeyrekte yüzde 17 pazar payı elde eden Xiaomi’nin başarısı büyük ses getirdi. Firmanın daha sonra Avrupa pazarı özelinde ise ikinci çeyrek lideri olduğu ortaya çıkmıştı. Firmanın ikinci çeyrekte 12.7 milyon sevkiyat yaparak geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla tam yüzde 67 oranında büyüdüğü görüldü.

Avrupa pazarı özelinde ikinci sırada 12 milyon sevkiyat ile Samsung, üçüncü sırada ise neredeyse 10 milyon sevkiyat ile Apple yer alıyordu.

Şimdi ise sadece spesifik olarak 2021 Haziran ayına özel bir analiz geldi. CounterPoint’e göre Xiaomi ilk defa bir ay toplamında dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi oldu. Yani şirket ilk defa global telefon satışları üzerinden Samsung’u geride bırakmayı başardı.

Bu gerçekten çok iddialı görünüyor ve Xiaomi tarafında yüzleri güldürüyor. Ancak haziran aynın dahil olduğu çeyreğin genel liderinin yine de Samsung olması bekleniyor. Fakat artık iki firma arasında neredeyse fark bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi 10 Ağustos tarihinde yeni ürünler tanıtacak

Hatırlamak adına

Xiaomi 10 Ağustos etkinliğinde ilk olarak karşımıza Mi Mix 4 çıkarılacak. Aynı zamanda etkinlikte kesin olarak tablet duyuruları da bulunacak. Bunlar yüksek ihtimalle Mi Pad 5 serisi olacak.

Etkinlikte aynı zamanda yeni OLED televizyon ya da televizyonların da lanse edileceği açıklanıyor. İkinci jenerasyon olarak geçen yeni model ya da modellerin görüntü kalitesini daha da yukarıya çıkaracağı belirtiliyor. Firmadan etkinlikte üst seviye bir akıllı hoparlör geleceği de paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de çok dikkat çeken yeni nesil konsol Xbox Series S