reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 1

İlk Xiaomi akıllı telefonu satın alanlara geri ödeme yapılacak

Akıllı telefon pazarının en büyük isimlerinden Xiaomi, ilginç bir adım atıyor. Firma ilk akıllı telefon modelini satın alanlara geri ödeme yapacak.

Xiaomi’nin akıllı telefon macerası 2011 yılında Çin’de satışa sunulan Xiaomi Mi 1 ile başladı. İşte firma tam da bu telefonu satın alanlara bir hediye veriyor.

Aktarıldığı kadarıyla temelde Xiaomi’nin Çin merkezli ilk müşterilerine Mi 1’e ödedikleri 308 dolarlık / 1.999 yuanlık ücret geri verilecek. Firma elbette direkt olarak nakit para değil hediye çeki verecek.

Açıklamaya göre göre Xiaomi Mi 1 modelinden toplam 184 bin adet satılmış. Bunun günümüz için 57 milyon dolarlık bir rakam denk geldiği aktarılıyor.

308 dolar, Xiaomi’nin güncel birçok akıllı telefonundan daha düşük bir rakam. Ancak yine de firmanın Redmi ve POCO gibi alt markalarından bu rakama güzel cihazlar bulunabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi çok ciddi şekilde büyümeyi sürdürüyor

Xiaomi, hatırlarsınız Canalys‘in ve daha sonra gelen IDC‘nin raporları üzerinden öğrendiğimiz kadarıyla 2021 ikinci çeyrekte tam yüzde 83’lük büyüme ile Apple’ı geçti ve dünyanın en büyük ikinci telefon üreticisi oldu.

İkinci çeyrekte yüzde 17 pazar payı elde eden Xiaomi’nin başarısı büyük ses getirdi. Firmanın daha sonra Avrupa pazarı özelinde ise ikinci çeyrek lideri olduğu ortaya çıkmıştı. Xiaomin’nin ikinci çeyrekte 12.7 milyon sevkiyat yaparak geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla tam yüzde 67 oranında büyüdüğü görüldü.

Avrupa pazarı özelinde ikinci sırada 12 milyon sevkiyat ile Samsung, üçüncü sırada ise neredeyse 10 milyon sevkiyat ile Apple yer alıyordu.

En son ise spesifik olarak 2021 Haziran ayına özel bir analiz gelmişti. CounterPoint’e göre Xiaomi ilk defa bir ay toplamında dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi oldu. Yani şirket ilk defa global telefon satışları üzerinden Samsung’u geride bırakmayı başardı.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem