reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei 2019 yılı 3. çeyrek sonuçlarını açıkladı; rakamlar beklenenden iyi!

Teknoloji dünyasının en önemli firmalarından birisi haline gelen Huawei, kısa süre önce 2019 yılı 3. çeyrek sonuçlarını açıkladı. İşte detaylar;

Advertisement

Huawei’den yapılan açıklamaya göre bu yılın ilk üç çeyreğinde firma yıllık bazda yüzde 24,4 artışla 610,8 milyar CNY gelir elde etti. Bu dönemde şirketin net kar marjı yüzde 8,7 oldu. Huawei, görüldüğü kadarıyla Tüketici Elektroniği Grubu tarafında da büyümeye devam etti. Firmanın 2019’un ilk üç çeyreğindeki akıllı telefon sevkiyatları, yıllık yüzde 26 artışla 185 milyon adedi aştı. Şirket ayrıca PC’ler, tabletler, giyilebilir ürünler ve akıllı ses ürünleri gibi diğer yeni işletmelerde de hızlı bir büyüme kaydettiklerini belirtiyor. 5G ve bulut tarafında da büyüyen firma, söylendiği üzere 5G için 60’tan fazla ticari sözleşme imzaladı ve lider global taşıyıcılarla 400.000’den fazla 5G Massive MIMO aktif anten ünitesini (AAU) dünya pazarlarına sevk etti. Ayrıca 2019 yılının üçüncü çeyreğinin sonunda, 700’den fazla şehir, 228 Fortune Global 500 şirketi ve 58 Fortune Global 100 şirketi, Huawei’yi dijital dönüşüm ortağı olarak seçti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, ABD ambargosu altında iyi işler yapıyor

5G konusunda tartışmasız lider olan firma, Android lisansı alamaması nedeniyle akıllı telefon tarafında bazı sorunlar yaşıyor ancak yine de özellikle Çin’deki satışlar oldukça iyi şekilde gidiyor. Firma, mobil tarafta kendi işletim sistemi HarmonyOS ile 2 ya da 3 yıl içerisinde iOS ve Android karşısına çıkması istiyor. Burada sağlam bir ekosistem kurulması halinde firmanın önünde kimse duramayacak gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın yeni akıllı telefonları