reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Android 11

Samsung çeyrek sonuçlarını açıkladı; rakamlar oldukça yüksek

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kısa süre önce Apple gibi son çeyrek sonuçlarını açıkladı. Firmada yüzler gülüyor.

Apple, 2021’in ilk çeyrek raporunda tam 111 milyar dolarlık gelir ve neredeyse 29 milyar dolarlık bir net kar açıkladı. Samsung ise son çeyrekte yaklaşık olarak 55 milyar dolarlık gelir ve 8.1 milyar dolarlık net kar açıkladı. Firma bu son çeyrek ile 2020’yi toplam 212 milyar dolarlık gelir ve 32 milyar dolarlık net kar ile kapattı. Özellikle işlemci ve panel / ekran pazarında ciddi büyüme gören ve pandemiye rağmen beklentileri aşmayı başaran şirket, 2019’un son çeyreğine oranla 2020 dördüncü çeyrekte yüzde 26’lık bir büyüme görmeyi başardı. Önümüzdeki dönemde büyümeyi ve arge’yi hızlandırmak adına daha fazla şirket satın almak istediklerini de aktaran Samsung, 2020’yi dünyanın en büyük akıllı telefon firması olarak kapattı. Şirket bu alanda Huawei geriye düştüğü için 2021’de de liderliği kimseye bırakmayacak.

Samsung en son önemli bir Galaxy S21 Ultra detayı ile gündemdeydi

Firmanın yeni amiral gemisi Galaxy S21 Ultra, 6,8 inç WQHD+ LTPO 120 Hz AMOLED ekran (1.600 nit parlaklık, VRR gibi 1-120 Hz arası değişken yenileme ve 515 ppi) ile geliyor. İşte bu ekran, kısa süre önce açıklandığı kadarıyla düşük güç harcayan ve ilk defa kullanılan özel bir versiyon. Samsung, OLED’in organik katmanlarındaki elektronların daha hızlı akmasını sağlamanın bir yolunu buldu ve bu sayede ekran daha az güç tüketirken daha parlak ışık oluşturabilir hale geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma burada yüzde 16’lık bir düşünün olduğunu belirtiyor ve bu da pil ömrü için çok önemli bir noktada yer alıyor. Telefonların en çok enerji harcayan bölümleri arasında ekranlar bulunuyor ve bu tarafta verimin artması herkes için güzel görünüyor.

İlginizi Çekebilir