reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei
Huawei

Huawei için açıklanan inanılmaz telefon rakamları

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, Amerika ile olan sorunlara rağmen nefes kesici rakamlar ile gündeme gelmeye devam ediyor.

Kısa süre önce 5.405 farklı patent ile 2018’de en çok patent alan şirket olmasıyla gündeme gelen Huawei, bu sefer yine çok etkileyici bir çeyrek raporu ile karşımızda bulunuyor. Çin özelinde açıklanan 2019 üçüncü çeyrek raporuna göre firma tam yüzde 66’lık bir yıllık büyük gerçekleştirmiş durumda. Vivo, OPPO, Xiaomi, Apple gibi diğer tüm firmaların gerilediği pazarda inanılmaz bir yükseliş gerçekleştiren ve sadece üçüncü çeyrekte tam 41,5 milyon akıllı telefon sevkeden Huawei, karşılaştırmak adına geçtiğimiz yılın aynı döneminde 25 milyon sevkiyat gerçekleştirmişti. Bu sevkiyat rakamlarından da anlaşılabileceği üzere telefonları çok yüksek talep gören ve aynı zamanda satan firma, sadece milyarlık Çin pazarında kalarak dahi yoluna sorunsuz olarak devam edebilecek gibi görünüyor. Android lisansı olmadığı için global telefon satışları 2020’de düşük gelecek firma, Android lisansının önemli olmadığı Çin pazarını çok ciddi şekilde elinde tutuyor. Yeni rakamlar ışığında Huawei, Çin pazarının “sadece üçüncü çeyrekte” yüzde 24,9’unu elinde tutuyor.

Huawei
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, geçtiğimiz hafta 200 milyon telefon sevkiyatını geride bıraktı

23 Ekim tarihinde bir paylaşım yapan şirket, 2019 Ekim ayı itibariyle 200 milyon akıllı telefon sevkiyat rakamını geride bıraktıklarını açıklamıştı. 200 milyon sevkiyata 2018’den tam 64 gün önce ulaşan şirket, daha sonra 2019’u daha büyük bir rakam ile kapatmak istediğini aktardı. Yeni planlar doğrultusunda şirket 2019’u tam 270 milyon akıllı telefon sevkiyatı ile bitirmeyi hedefliyor.

İlginizi Çekebilir

DJI’ın yeni gelişmiş ancak ufak drone modeli