reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei Mate 20 ve P30 serisi için elde edilen büyük başarı

Akıllı telefon tarafının dev isimlerinden Huawei, kısa süre önce büyük bir Mate 20 ve P30 başarısı açıkladı. Firma halen çıtayı yüksek tutuyor.

Huawei, kısa süre önce Mate 20 ailesinden 17 milyon, P30 ailesinden ise 20 milyon sevkiyat rakamının geride kaldığını aktardı. Direkt olarak Richard Yu’dan gelen bu bilgi, şirketin Android lisansına sahip cihazlarıyla halen ne kadar çok talep gördüğünü bir kez daha gözler önüne seriyor. Ambargo nedeniyle yeni modelleri Android lisansı olmadan çıkan firma, lisans sorununa rağmen Mate 30 serisinin satışı hakkında da çok iddialı görünüyor. Firma özellikle Çin pazarında büyük bir artış gösteriyor. Çin için geçtiğimiz hafta açıklanan 2019 üçüncü çeyrek raporuna göre firma tam yüzde 66’lık bir yıllık büyük gerçekleştirmiş durumda. Vivo, OPPO, Xiaomi, Apple gibi diğer tüm firmaların gerilediği pazarda inanılmaz bir yükseliş bulan ve sadece üçüncü çeyrekte tam 41,5 milyon akıllı telefon sevkeden Huawei, karşılaştırmak adına geçtiğimiz yılın aynı döneminde 25 milyon sevkiyat gerçekleştirmişti. Çin pazarında Android lisansının önemi bulunmadığı için firmanın maddi büyümesi sürüyor. 2020 ise global olarak daha iyi geçecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çünkü Huawei tarafına Android lisansı konusunda güzel bir haber gelebilir

Gelen son bilgilere ABD yönetimi çok yakında Huawei ile iş yapmasına izin verecek firmalara yeniden ticaret lisansı sunmaya başlayacak. Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı sekreteri Wilbur Ross‘un söylediği kadarıyla belirlenecek şirketler lisansını çok ama çok yakında alacak. Huawei’yle iş yapmak için 260’den fazla lisans başvurusu olduğunu aktaran Ross, burada şirketlerin tam listesini vermiyor. Ancak bu şirketler arasında Android lisansını sağlamak adına internet devi Google‘ın da olduğu aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın Türkiye’de satışa çıkan yeni akıllı saati