reklamı kapat

POPÜLER

Ford Lithium Mustang elektrikli otomobil
Ford Lithium Mustang elektrikli otomobil
Ford Lithium Mustang elektrikli otomobil

900 beygir, manuel vites; işte karşınızda tamamen elektrikli otomobil Ford Mustang Lithium

Ford, kısa süre önce gerçekten çok dikkat çeken bir elektrikli otomobil modeli ile karşımıza çıktı. Ford Mustang Lithium ile tanışmaya hazır mısınız?

Ford, elektrikli geleceğin en kadar önemli olduğunun farkında olan isimlerin başında geliyor. Firmanın özel olarak hazırladığı yeni proje aracı ise kaslı Amerikan efsanesi Mustang’i elektrikle tanıştıyor. Ortaya çıkan otomobil ise gerçekten teknik olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Webasto ortaklığında geliştirilen otomobil, tam 900 beygirden fazla güç (671 kW) ve 1.355 Nm seviyesinde tork üretebiliyor. Performansı gerçekten inanılmaz yüksek olan Ford Mustang Lithium, açıklandığı kadarıyla Porsche Taycan gibi 800 volt bir pil sistemi kullanıyor. Otomobilin en ilginç yanlarından birisi ise 6 ileri manuel vites ile geliyor olması. Bir elektrikli otomobil için gerçekten şaşırtan bu detay, “petrolhead” kesimi etkilemeye yönelik konulmuş gibi duruyor. 20 inç jantlar üstünde oturan araç, içerisinde 10,4 inç boyutunda dikey konumlandırılmış bir dokunmatik ekran taşıyor. Bu ekrandan üç farklı sürüş / performans modu seçilebiliyor. Burada en yüksek performansı “Beast” modu sağlıyor.

Ford Lithium Mustang elektrikli otomobil
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Mustang Lithium elektrikli otomobil modeli satışa sunulmayacak

Dışına ve kokpitine eklenen mavi detaylar ile geleceğe yani elektriğe vurgu yapan elektrikli otomobil Mustang Lithium, şu an için satışa çıkmayacak. Sadece bir adet üretilen model, Ford ve Webasto için elektrikli otomobil odağında bir test ünitesi olarak kullanılacak.

İlginizi Çekebilir

Tesla otomobillerin şirket içi kaza testleri