reklamı kapat

POPÜLER

Mustang Cobra Jet 1400

1.400 beygirlik elektrikli Mustang Cobra Jet 1400 ile tanışın [Video]

Ford yaptığı açıklamada otomobil tutkunlarını heyecanlandıracağa benziyor. Ford, drag yarışlarına yönelik şirketin ilk tamamen elektrikli prototip aracı Mustang Cobra Jet 1400’ü gözler önüne serdi.

Mustang Cobra Jet 1400 olarak adlandırılan model, drag yarışlarına yeni bir soluk getireceğe benziyor. Mustang modelinde ilk kez V8 motor yerine sessiz bir elektrikli motor tercih ediliyor. Tamamen elektrikli olan prototip model 1.400 beygir güç ve 1.490 Nm tork üretiyor. Paylaşılan bu değerlerin Ford’un 2018 Cobra Jet rakamlarıyla aynı olduğunu söyleyelim. Ford, elektrikli Cobra Jet’in motorları, aküleri, lastikleri ve menziliyle ilgili detayları ise henüz paylaşmadı. Bu tür prototiplerin Ford’un Mustang markası altında elektrikli bir SUV üretmeyi içeren elektrik stratejisi için kritik bir öneme sahip olduğunu da ifade edelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli Mustang drag otomobili ile Ford’un gelecekte Mustang modellerine elektrikli motor ekleyebileceği belirtiliyor. Orijinal 1968 Ford Mustang 428 Cobra Jet, dönemin en güçlü muscle aracı olarak kabul edildiği de hatırlatmakta yarar var.

Mustang Cobra Jet 1400
Ford Mustang

Performansıyla öne çıkan protototip: Mustang Cobra Jet 1400

Model addından da anlaşılacağı üzere 1968 yılında satışa sunulmuş ve otomobil severler tarafından beğeniyle karşılanmıştı. Şirket, Cobra Jet’i 2008’de yeniden tasarlamış ve o zamandan beri birkaç yılda bir sınırlı sayıda model paylaşmıştı. Çoğu modelin yol koşulları için yasal olmadığını da söyleyelim. Şu anda haberde bahsi geçen otomobilin prototip bir model olduğunu ve Ford’un şu anda böyle bir aracı piyasaya sürmeyeceğini belirtelim. Mustang Cobra Jet 1400 üzerindeki testlerin devam ettiğini söyleyelim.