reklamı kapat

POPÜLER

Ford Mustang Mach-E 1400

Ford Mustang Mach-E 1400 sesini duyabileceğiniz video [İzle]

Üzerinde yedi adet elektrik motoru konumlandırılan Ford Mustang Mach-E 1400 nasıl bir sese sahip dersiniz? Bunun cevabını veren video yayında.

Ford Mustang Mach-E elektrikli otomobili bir kez daha gündeme getiren drift canavarı özel versiyon Ford Mustang Mach-E 1400, son dönemde tanıtılan en uçuk elektrikli araçlar arasında başı çekiyor. Üzerinde yukarıda da dediğimiz gibi tam yedi adet elektrik motoru bulunan aracın, geliştirme süreci direkt olarak markanın Performance departmanı ve RTR arasındaki işbirliğiyle yürütülüyor. Yedi motor sayesinde tam 1.400 beygir gibi inanılmaz bir güç sunan araç, bu açıdan adeta yerinde duramıyor. Ancak tüm bu gücün ve performansın yanında çok büyük bir eksik bulunuyor. O da etkileyici bir motor sesi. Mach-E 1400 tamamen elektrikli olsa da ciddi bir motor sesine sahip. Ancak bu motor sesi tam anlamıyla “kulak tırmalıyor“. Yüksek enerjinin inanılmaz ince tınısı, sanıyoruz kimsenin hoşuna gitmeyecek kötü bir “işitsel deneyim” getiriyor. Elbette böyle performanslı bir araç kullanırken sürücüler ya da yolcular o sese çok fazla takılmayacaktır. Ancak aracı videoda izlerken gerçekten elektrikli gelecekten soğutacak bir ses ortaya çıkıyor. Bu arada elektrikli olmasına rağmen sesi güzel olan otomobiller de bulunuyor. Bu konuda en iyi örneklerden birisi bizce “sesi parayla ayrı satılanPorsche Taycan oluyor. Ancak bu ses de içten yanmalı motora sahip performans araçlarının yanına yaklaşamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Mustang Mach-E 1400 için diğer teknik özellikleri şöyle

Mach-E 1400’ün içerisinde 56,8 kWh’lik bir pil paketi karşımıza çıkıyor. Aracın motor konumlandırmasına baktığımız zaman ön bölümde üç adet, arka bölümde ise dört motor bulunduğunu görüyoruz. Ford aracın önümüzdeki süreçte seri üretim araçlarda sunulabilecek yeni malzemeler için bir test ürünü olduğunu da özellikle belirtiyor. Elbette böyle uçuş bir aracın son kullanıcıya sunulması gibi bir plan çok da mantıklı durmuyor.