reklamı kapat

POPÜLER

Ford Mustang Mach E

Elektrikli Ford Mustang Mach E için gerçeği aratmayan Shelby tasarımı

Bağımsız bir tasarımcı tarafından geliştirilem Ford Mustang Mach E Shelby tasarımı, bir an evvel gerçeğe dönüşmesini istediklerimiz arasında.

Gün içerisinde gerçekleştirilen tanıtımının ardından tüm dünyanın otomobil bazında gündem maddelerinden birisi Mustang Mach E oldu. Mustang adını gerek gövde tipi gerekse motor tipiyle bambaşka bir noktaya taşımasından ötürü bir dönüm noktası olarak da nitelendirebileceğimiz Mach E, beş farklı versiyon seçeneği sayesinde de oldukça geniş bir kullanıcı kitlesini çekme potansiyeline sahip. Ekonomi veya performans gibi farklı dinamikler arayan kullanıcıların ihtiyaçalarına göre ücretler ödeyerek satın alabileceği modelin Shelby versiyonu da söz konusu bir Mustang olduğu için hemen akıllara geldi. Şimdilik Ford cephesinden bununla ilgili bir ipucu gelmese de, bağımsız tasarımcılar için mesai beklenilenden erken başladı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Mustang Mach E, Shelby dinamikleriyle çok daha iddialı görünebilir

Luca Serafini isimli bir görsel tasarımcı tarafından elektronik ortamda geliştirilen Shelby konseptinin gerçeği aratmayacak çizgilere sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Seri üretime hazır versiyonun tanıtılmasıyla birlikte merkeze temel çizgilerin alındığı tasarımda, Mach E’nin yere daha yakınlaştığını ve genişliğe etki edecek bir gövde kitiyle zenginleştirildiğini görüyoruz. Shelby’nin renk seçenekleri ve gövde şeritleri de işin içerisine girdiğinde, bizleri geleneklere bağlı tasarıma sahip bir yüzü geleceğe bakan elektrikli otomobil karşılıyor. Mach E’nin halihazırda satın alınabilecek en güçlü versiyonu ise GT olarak isimlendiriliyor. 60.500 dolarlık fiyata sahip olan bu modelin 459 beygir güce ve 830 Nm torka, 378 kilometre menzile ve yaklaşık 3 saniyelik 0-100 süresine sahip olması bekleniyor.

İlgili video

Mustang Mach E tanıtım filmi