reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Tesla Audi

Elon Musk’tan Tesla otomatik pilot hakkında güzel açıklama

Tesla CEO’su Elon Musk, araçlarının ulaştığı otomatik pilot performansı konusunda önemli ve güzel sayılacak bir açıklamada bulundu. Gelecek geldi bile..

Tesla araçlarda dünyanın en gelişmiş otomatik pilot sistemi yer alıyor. Yani araçlar kendi kendilerine yol alabiliyor. Biliyorsunuz bu sistem şu an sürücü gözetimi gerektiriyor. Gelecekte ise bunun Seviye 5 düzeyine getirilmesi ve sürücüye olan ihtiyacın ortadan kaldırılması hedefleniyor. Tesla ise bu konuda öncü firma konusunda yer alıyor. İşte bu heyecan veren konuda bir açıklama yapan CEO Elon Musk, Tesla’sının son otomatik pilot yazılımı ile kendisini neredeyse hiç müdahale ya da sorun olmadan evden işe getirebildiğini aktarıyor. Bu da elbette güzel görünüyor. Ev-iş arasındaki yolda birçok farklı yol senaryosunun olduğunu da aktaran Musk, Seviye 5 için ciddi şekilde hazır olduklarını aktarıyor. Ancak bazı uzmanlar halen bu konuda Tesla araçların insan gözetimi haricinde yol alabilmesinin mümkün olmadığını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla ve Elon Musk en son Gigafactory Berlin ile gündemdeydi

Firma biliyorsunuz araçlarını üreteceği yeni Gigafactory’i ise Almanya Berlin‘de kuruyor. Avrupa’daki talebi Gigafactory Berlin fabrikası ile karşılamaya hazırlanan şirket, burada ilk olarak Model Y‘nin üretileceğini aktarıyor. Fabrikada ayrıca pil ve motor gibi sistemlerin de üretileceği Musk’ın verdiği bilgiler arasında yer alıyor. İşte kısa süre önce Musk bu fabrikanın ilk görselini paylaşmıştı. Bilgisayar ortamında hazırlanan bu görsel, fabrikanın genel hatlarını karşımıza getirmişti. Ormanlık bir alanda kurulan ve hatta bu konuda ilk inşaat aşamasında ciddi sorun yaşanan fabrika, üstünde sayısız güneş paneli  barındırıyor ve gerçekten etkileyici duran bir giriş ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

İlgili Video