reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Tesla Audi

Audi CEO’su: “Tesla iki yıl ilerimizde yer alıyor”

Elektrikli otomobil pazarının merkezinde yer alan ABD merkezli firma Tesla, Audi CEO’sundan büyük bir övgü almış durumda.

Elon Musk‘ın CEO koltuğunda oturduğu Tesla, otomobil sektörüne birçok yenilik getirmiş bir isim arasında yer alıyor. Üretim kalitesi konusunda bazı sorunlar yaşamasına rağmen firmanın elektrikli otomobil özelinde rakiplerin ötesinde olduğu hep söylenen şeyler arasında yer alıyor. Bunu bu sefer ise Audi’nin yeni CEO’su Markus Duesmann’dan duyduk. Duesmann, kısa süre önce verdiği bir röportaj kapsamında Tesla’nın elektrikli otomobiller ve alandaki bazı kritik konularda sektördeki tüm rakiplerinden iki yıl ileride olduğunu aktardı. Bu gerçekten dev otomobil firmasının başındaki isimden gelen sürpriz bir açıklama. Ancak çoğu kişi dile getirmiyor olsa da durumun farkında bulunuyor. Tesla’nın geleneksel otomobil üretme geçmişi olmadığından diğer firmalara göre alanda çok daha yenilikçi sistemler kullandığı biliniyor.

Tesla en son otomatik pilot konusunda dikkat çekmişti

Tesla araçlarda biliyorsunuz dünyanın en gelişmiş otomatik pilot sistemi yer alıyor. Yani araçlar kendi kendilerine aktif olarak yol alabiliyor. Bu sistem şu an sürücü gözetimi gerektiriyor fakat gelecekte bunun Seviye 5 düzeyine getirilmesi ve sürücüye olan ihtiyacın ortadan kaldırılması hedefleniyor. Tesla bu konuda gerçekten öncü firma konusunda yer alıyor. İşte bu heyecan veren konuda bir açıklama yapan CEO Elon Musk, Tesla’sının son otomatik pilot yazılımı ile artık kendisini neredeyse hiç müdahale ya da sorun olmadan evden işe getirebildiğini aktarıyor.

İlgili Video