reklamı kapat

POPÜLER

Tesla otomatik pilot

Tesla “otomatik pilot” gece yoğun yağmurda çevresini nasıl görüyor? [Video]

Tesla otomobiller gerçekten gelişmiş bir otomatik pilot sistemine sahip. Peki bu sistem gece yoğun yağmur altında çevresini nasıl görüyor? İşte bunu gösteren videolar;

Tesla araçlar, piyasadaki en gelişmiş otomatik pilot sistemiyle geliyor. Artık sürücüye ihtiyacı neredeyse bitiren bu araçlar, rakiplerin oldukça önünde yer alıyor. Model S, Model X ve Model 3 sahipleri tarafından sürekli olarak kullanıldığı için her geçen gün daha iyi hale gelen sistem, şimdi yayımlanan iki adet dikkat çekici video ile gündemde yer alıyor. Biliyorsunuz birçok otomobilin bırakın otonom altyapısı, otomatik hız sabitleme sistemi bile yoğun yağmur altında çalışamıyor. Tesla araçlardaki sistem ise yoğun yağmur altında ve gece dahi olsa etkili olarak görev yapmaya devam ediyor. Aşağıdaki videolar işte bu etkileyici süreci gözler önüne seriyor. Çevredeki diğer araçları 360 derece olarak zorlu şartlara rağmen tek tek belirleyen sistem, ne kadar iyi çalıştığını bir kez daha kanıtlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla, yakın zamanda yeni sürücüsüz otomobil bilgisayarını tanıttı

Bu yeni bilgisayar sayesinde firmanın yeni satışa çıkan ve çıkacak araçları eskisinden daha da iyi olacak. otonom altyapı için şimdiye kadar Nvidia tarafından üretilen bir bilgisayar sistemiyle güç veren firma, artık kendi çözümünü kullanıyor. Bu bilgisayarın kalbinde ise firmanın kendi geliştirdiği bir işlemci yer alıyor. Bu işlemci şirket CEO’su Elon Musk tarafından “Dünyadaki en iyi işlemci” şekilde tanıtılıyor. Otonom sürüşe özelleştirilen bu işlemci, bünyesinde 6 milyar transistör barındırıyor ve daha önce kullanılan Nvidia imzalı işlemciden tam 21 kat daha iyi performans veriyor. Firmaya maliyeti şaşırtıcı şekilde yüzde 80 oranında daha düşük olan yeni donanım, saniyede tam 36 trilyon işlem gerçekleştirebiliyor.

Video