reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes T-Serisi

Mercedes T-Serisi; ailenin en yeni üyesinden ilk detaylar

Ticari araç ailesine katılacak olan Mercedes T-Serisi, adının netleşmesiyle birlikte kendisini gösteren ilk parçaları üzerinden nabız vermeye başlıyor.

X-Class hamlesinden beklediğini bulamayan Mercedes cephesinde, ticari sınıfa yeni bir üye geliyor. Küçük, orta ve büyük hacimli hafif ticari araç segmentlerine yönelik ürünler sunan departman, bu sayede geniş bir kapsamda müşterilerin gereksinimlerini karşılıyor. Marka, küçük hacimli hafif ticari araç platformu üzerine inşa ettiği yeni modeli Mercedes T-Serisi ile hem bireysel hem de ticari amaçlı kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan bir çözüm sunuyor. 2022 yılının ilk yarısından itibaren sunulacak söz konusu yeni modelin adı da bugün itibarıyla netlik kazanmış oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes T-Serisi hakkında öne çıkanlar

Süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Departman Başkanı Marcus Breitschwerdt yapmış olduğu değerlendirmede; “Yeni Mercedes-Benz T-Serisi ile bireysel ve ticari kullanıma yönelik kullanıcıların Mercedes-Benz dünyasına girmesini sağlayan bir araç sunacağız. Bu müşteriler, kompakt araçları beğeniyor ve yeni T-Serisi bu nitelikleri karşılayan özelliklere sahip olacak. Yeni T-Serisi’nin mimarisi ve tasarımı ile işlevsellik ve tutkuyu bir araya getirmeyi başardık.” diyerek değerlendirmesine başlayan Daimler Grup Tasarım Sorumlusu Gorden Wagener, “Benzersiz tasarım yaklaşımımız ‘Duygusal Saflık’ ile yeni T-Serisi’nde tasarım, gövde orantıları ve yarattığı katma değer ile son derece özel bir araç sunuyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Baştan aşağı yeni bir tasarım olan yeni T-Serisi, markasının ayırt edici karakteristik özelliklerine sahip olacak. Yeni model özellikle tasarım ve güvenlik noktasında marka DNA’sını bünyesinde barındıracak. Yeni Mercedes-Benz T-Serisi hem bireysel hem de ticari kullanıcıları hedefliyor. T-Serisi, kullanıcıların ihtiyaçlarını cazip bir fayda-fiyat oranıyla karşılayacak. T harfi, Mercedes-Benz’de verimli alan kullanım konseptlerini temsil ediyor ve bu nedenle ‘Yıldız’a sahip kompakt hafif ticari araç için harika bir model ismi olarak öne çıkıyor.
Araç ayrıca içten yanmalı geleneksel motorlar dışında bir elektrikli versiyona da sahip olacak.

İlginizi çekebilir

Ailenin yeni üyesi Kamiq