reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes EQT

Mercedes EQT; Renault ortaklığından doğacak elektrikli ticariden ilk detaylar

Hafif ticari araç segmentinin elektrik kulvarında markayı temsil edecek Mercedes EQT, ilk aşamada konsept formuyla karşımızda olacak.

EQS ve EQB ile son bir hafta içerisinde elektrikli otomobil ailesine iki önemli isim katan Mercedes, rekabetin ticari ayağını da şekillendirmeye başlıyor. Renault Kangoo Z.E. ile altyapı kardeşi olacak Mercedes EQT, resmi tanıtım öncesinde gönderilen ilk ipuçlarıyla bu görevi üstlenmeye hazır olduğunun sinyalini verecek. İlk aşamada konsept formunda tanıtılacak olan elektrikli ticari araç modeli, marka içerisinde küçük hafif ticari segmentinde satışa sunulacak. EQT projesi aynı zamanda T-Serisi’nin öncüsü olarak konumlandırılıyor.

Mercedes EQT tanıtım tarihi de resmiyet kazandı

Düzenlenecek dijital lansman üzerinden tanıtılacak olan Concept EQT, yakında yollara çıkacak Yeni T-Serisi’nin elektrikli versiyonuna dair detayların ön gösterimi olacak. Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar, yeni geliştirilen küçük hafif ticari modeliyle, V-Serisi’nde elde edilen deneyimi kompakt bir formata aktarıyor ve küçük hafif ticari segmentine yeni bir kalite düzeyi getiriyor.

Concept EQT’nin geniş ve değişken iç mekanı, çekici tasarım ile Mercedes-Benz’in ayırt edici yüksek standartlardaki konfor ve güvenlik elemanlarını da vadediyor. Araç ailelerin ve aktif sosyal kişilerin Mercedes-Benz dünyasına adım atmasını sağlayacak çekici bir giriş seviyesi modeli olarak lanse ediliyor. EQT’nin Dünya Lansmanı’nı 10 Mayıs 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

e-tron GT