reklamı kapat

POPÜLER

2022 Mercedes T-Serisi

2022 Mercedes T-Serisi tanıtıldı; ticarinin premium yaklaşımı ikinci neslinde

Citan sonrasında aileye eklenen 2022 Mercedes T-Serisi, tam elektrikli EQT’ye de ışık tutacak dinamikleriyle öne çıkıyor.

Advertisement

EQ ürün gamıyla şu sıralar elektrik odağında yenilikleriyle gündemde olan Mercedes, bir yandan da ticari taraftaki ailesini de yenilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde elektrikli versiyonu da olan yeni nesil Citan’ın tanıtımını gerçekleştiren marka, bu yıl aileye T-Serisi’ni de ekliyor. Citan’da olduğu gibi ikinci neslin geldiği 2022 Mercedes T-Serisi, altyapısı üzerine geliştiği Renault Kangoo ile benzerlik gösteren yönlere sahip. Mercedes’in araca yaptığı dokunuşlarla birlikte kullanıcılara premium segment hissiyatını yansıtacak olması da şüphesiz ön planda olacak. İlk aşamada standart aks mesafesi üzerinden satışa sunulacak olan yeni T-Serisi için önümüzdeki süreçte uzun aks mesafeli seçenek de listelerde olacak. Kullanıcılara uzun aks mesafeli versiyonla 7 kişilik yolcu kapasitesine de sahip olacak.

2022 Mercedes T-Serisi teknik özellikleri

4.498 milimetre uzunluk, 1.859 milimetre genişlik, 1.811 milimetre yükseklik değerleriyle öne çıkan yen T-Serisi, önceki nesile göre bu tarafta iyileşmeleri de beraberinde getiriyor. Standart aks mesafeli versiyonda 517 litrelik bagaj hacminin sunulduğu modelde, daha fazlasını arayanların uzun aks mesafeli versiyonu beklemesi gerekecek. Tasarım tarafında Mercedes’in özellikle ön paneliyle Kangoo’dan ayrıldığı ürün grubunda, EQT için de referans alabileceğimiz bir yüze baktığımızı söylemek mümkün. Kokpit tarafında da Mercedes’in direksiyon, sürücü ve multimedya ekranlarla ilk aşamada ayrıldığını görebiliyoruz. Bununla birlikte konsol döşemeleri ve diğer noktalarda da premium dokunuşlar hissedilir olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil T-Serisi kaputunun altında benzinli ve dizel motor seçenekleriyle satışa sunulacak. Ailenin giriş seviyesinde konumlanan T160’ta 1,3 litrelik benzinli motor 102 PS güç ve 200 Nm torkla karşımıza çıkıyor. T180 ile birlikte aynı motorun 131 PS güç ve 240 Nm torkla alınabildiğini de görebiliyoruz. Dizel tarafta ise 1,5 litrelik ünite 95 PS güç ve 230 Nm tork değerleriyle T160d versiyonunda sunuluyor. T180d ile birlikte ise değerler 116 PS güç ve 260 Nm torka kadar yükselebiliyor. T-Serisi’nin şanzıman tarafında ise 6 kademeli manuel ünite standart olarak sunuluyor. Benzinli ve dizel motorun “180” versiyonlarında kullanıcılar 7 kademeli çift kavrama şanzımana ek ücret ödeyerek sahip olabiliyor. Almanya’da yaklaşık 30 bin euroluk başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak olan T-Serisi kısa süre içerisinde ilk sahiplerine teslim edilebilecek.