reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes

Mercedes ve Renault ortaklığının geleceğiyle ilgili önemli gelişme

Geçtiğimiz süreçte X-Class başta olmak üzere farklı dinamikleri beraberinde getiren Mercedes ve Renault ortaklığı, elektrik gücünde de devam edecek.

Ürün gamındaki modernleştirme aşamasını binek sınıfta büyük oranda tamamlayan Mercedes cephesinde bir yandan da elektrikli modeller için çalışmalar devam ediyor. Ticari araç ailesi için de benzer bir tempo içerisinde olan grup, kompakt sınıftaki yükün önemli bir kısımı Renault ile yapılan motor ortaklığıyla hafifletiyor. Bu ortaklıkla birlikte A-Serisi başta olmak üzere kullanıcılara daha uygun fiyatlı seçenekler sunululabiliyor. Kısa süre önce süreçle ilgili açıklamalarda bulunan marka CEO’su Ola Kallenius, Renault ile devam eden ortaklığın yeni bir boyuta taşınacağını çok net bir şekilde ifade etti. Bu ortaklığın süreç içerisinde daha fazla elektrikli araç teknolojisi paylaşma da odaklayacaklarını ifade eden Kallenius, elektromobilite konusuna da daha geniş kapsamlı baktıklarını ifade ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes ve Renault süreci hızlı bir şekilde devam edecek

Bugün, ticari araç ailesine eklenecek yeni model olan T-Serisi’nin de ilk duyurusunu gerçekleştiren Mercedes, burada da Fransız ortağıyla yola çıkacak. Kallenius bu projeyle ilgili; “Ortaklığın bu kısmında kompakt minibüs platformuna dayanarak iki araç oluşturulacak. Macera Citan’a yeni modelimiz T-Serisi eşlik edecek. Bu yeni model öncelikli olarak özel müşterilere odaklanıyor. T-Serisi ve Citan, Renault-Nissan-Mitsubishi işbirliği içinde sunulacak.” ifadelerine yer verdi. İki şirket son 10 yıldır iş yapıyor ve Navara Tabanlı Mercedes X-Class gibi ürünler bunun sonucu olarak karşımıza çıkıyor.

İlgili video

Renault Kangoo Z.E.