reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes X-Class

Resmi açıklama; Mercedes X-Class üretimi için meraklılarını üzecek karar

Bir süredir üretim sürecinin tehlikeye girmesiyle ilgili iddiaların merkezinde olan Mercedes X-Class, gelen resmi açıklamayla yollara veda edecek.

Nissan ile gerçekleştirilen ortaklığın ardından 2017 yılından beridir hayatımızda olan Mercedes X-Class, beraberinde kendine has bir rozeti de getirdi. Dünyanın ilk premium pickup modeli olarak lanse edilmesinin ardından otomobil meraklılarının “acaba BMW ve Audi’den de karşı hamle gelir mi?” diye beklediği süreç aslında pek de iç açıcı gelişmelere sahne olmadı. Temmuz 2019’da sizlerle paylaştığımız haberde, X-Class’ın istenilen satış adetlerini yakalayamamasından ötürü üretim geleceğinin tehlikeye girmesi üzerine değerlendirme yapmıştık. Bugün resmi kaynakların da doğruladığı son noktada ise, iddiaların gerçeğe dönüşümüne şahit oluyoruz. Mercedes, bu yıl içerisinde X-Class üretimine son vermeye hazırlanıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes X-Class beklenen satış adetlerini yakalayamadı

İlk olarak yine Almanya merkezli bir kaynak tarafından servis edilen haberin ardından gözlerin çevrildiği Mercedes de konuya açıklık getirdi. Yapılan açıklamada ise; “Mayıs 2020’nin sonundan itibaren üretimin devam edilmemesi üzerine karar alındı. Elbette ki bu X-Serisi için mevcut talebe hizmet verilmeyeceği anlamına gelmiyor. Servis ve garanti kapsamı markamız tarafından sağlanmaya devam edecektir.” ifadelerine yer verildi. Aslında bu durum her ne kadar bazıları için beklentinin gerçeğe dönüşmesi olsa da, kısa süre önce uzun aks mesafesine sahip X-Class versiyonunun test görüntülerinin ortaya çıkması ihtimalleri neredeyse ortadan kaldırmıştı. 2019 yılında küresel bazda 15.300 adet sattığını gördüğümüz X-Class, bu sınıftaki beklentilerin premium dinamiklerle pek de kesişmediği gerçeğini ortaya koymuş bir model olarak hatırlanacak gibi görünüyor. Önümüzdeki günlerde farklı bir adım atılıp atılmayacağını hep birlikte göreceğiz.

İlgili video

X-Class geyik testi

İLGİLİ HABERLER