reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes X-Class

İddianın merkezi Almanya; Mercedes X-Class için hayal kırıklığı sinyalleri

Yaklaşık iki yıldır kullanıcılarla buluşan Mercedes X-Class, Almanya merkezli olarak ortaya atılan iddialarda üretim sürecine veda edebilir.

Mercedes X-Class konsept olarak tanıtıldığı günden beri kendi gündemini ve bekleyen kitlesini yaratmayı başardı. Dünyanın ilk premium pickup modeli olarak lanse edilen bu proje için Nissan ile ortaklığa giden Mercedes, kendi imzasını atması geren yerleri de es geçmedi. Üst motor versiyonu, dört tekerlekten çekiş sistemi ve kalitesini yansıyan kokpitle atılan bu imzanın kısa sürede fena sayılmayacak bir ilgi gördüğünü de söyleyebiliriz. Almanya’da yaklaşık 37.000 euroluk, Türkiye’de ise 235.310 TL‘lik başlangıç fiyatıyla satışa sunulan X-Class son birkaç gündür dış basında tatsız bir iddia üzerinden gündemde. İlk olarak Frankfurt merkezli ortaya atılan ve ardından diğer kaynaklara yansıyan bu iddia, üretim sürecinin sekteye uğrayabileceği ihtimaline vurgu yapılıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes X-Class üretimi durdurulabilir

İddiaların masada görünen parçalarına baktığımızda Mercedes cephesinin satış adetleri bazında bekleneni veremediği yönünde sonuçlar elde ettiğini görebiliyoruz. Kar/zarar eğrisinde verilen alarmların da altı çizildiği süreç içerisinde Avrupa bazlı olarak sadece 16.700 adet X-Class satıldığı da rakamlara yansıyanlar arasında. Tüm parçaları bir araya getirdiğimizde ise Daimler grubunun X-Class üretimini rafa kaldırabileceği düşüncesini ciddi ciddi değerlendirmeye aldığı da karşımıza çıkan detaylar arasında. Geçtiğimiz şubat ayı itibarıyla Avustralya ve Amerika merkezli bir pickup üretme fikrinden de vazgeçen Mercedes’in, ortaya atılan bu iddialara cevap verip vermeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

İlgili video

Mercedes X-Class geyik testinde nasıl bir performans sergiledi